На українців в Ізраїлі чекають серйозні обмеження

Обмеження стосуватимуться українців, які прибудуть в країну після 1 жовтня. У них не буде можливості легально влаштуватися на роботу.

Читайте також У новому році Німеччина збільшує фінансову допомогу українцям: які будуть виплати

У МВС пояснили, що українці, які виїхали в Ізраїль після початку повномасштабного російського вторгнення, підпадають під груповий захист від депортації, яку щомісяця продовжує голова МВС. Так, їм дозволено працювати через 90 днів після прибуття в країну.

При цьому біженці, які прибули до країни після червня 2022 року, підпадають під дію процедури, яка обмежує працевлаштування. Зокрема, у 17 містах країни громадяни України можуть працювати лише у таких сферах:

  • на будівництві;
  • у сільському господарстві;
  • в установах з догляду за хворими та літніми людьми;
  • у готелях.

Обмеження працевлаштування цих українців певними містами та професіями збільшує їх шанси на експлуатацію з боку роботодавців, які добре усвідомлюють, що їм важко знайти роботу. В результаті вони можуть жити в злиднях, не отримують соціальних послуг і мають дуже мало прав,
– пише видання.

Зауважимо, загалом з початку війни до Ізраїлю з України приїхали 46  206 українців. Серед них – близько тисячі були визнані такими, хто підпадає під дію закону про депортацію. З того часу країну вже залишили 30 792 українці. Наразі там перебувають 14 420 українських біженців.