Сервіс TransferGo розповідає, як українцям краще придбати авто і не переплатити, які формальні процедури треба пройти в бюрократичній Німеччині та де обслуговувати машину.

Читайте також Особливості життя у Франції: вартість оренди, продуктів та утримання авто

Як українцям купити авто в Німеччині

Багато українців у Німеччині після переїзду продовжують користуватися авто на українській реєстрації. Також у країні надзвичайно розвинена система громадського транспорту, тому для багатьох машина просто не потрібна. Але чимало наших земляків таки купують або планують купити авто на місці.

Говорити про якість німецького автопрому зайвий раз не потрібно, адже тут сумнівів не виникає навіть у найприскіпливіших автомобілістів. Машини у цій країні заведено продавати після 5 – 6 років експлуатації. Німці стараються продати авто ще до того, як його доведеться серйозно ремонтувати. Вони дуже акуратно користуються автомобілями, не зношують їх. Тут ніхто навіть і не подумає "‎скручувати" пробіг перед продажем, тому про стан машини можете не хвилюватися.

У скільки обійдеться покупка авто у Німеччині

Якщо готові витратитись на новий автомобіль у Німеччині, треба запастися коштами. Машина ‎з салону коштуватиме приблизно 30 – 40 тисяч євро, залежно від бренду, моделі та року випуску. Середня вживана машина обійдеться в 16 – 18 тисяч євро, якщо купувати в салоні, та близько 9 – 13 тисяч, якщо брати у приватного продавця.

Але у Німеччині можна придбати авто і набагато дешевше. Якщо постаратись, є бюджетні варіанти за ціною 3 – 5 тисяч євро. На перегляд вживаної автівки краще їздити зі спеціалістом, щоб перевірити, як працює машина і чи немає там прихованих недоліків, які доведеться ремонтувати, витрачаючи на це чималі кошти.

Де саме купувати авто в Німеччині

Є три найпопулярніших майданчики, де можна придивитися собі автомобіль на будь-який запит та гаманець – автомобільні сайти, "‎живі" авторинки та автохауси.

Найпопулярніші сайти для пошуку вживаних авто:

  • www.mobile.de – наймасштабніший ресурс для пошуку вживаних автівок по всій Німеччині, де є зручні фільтри для пошуку;
  • www.auto.de – великий сайт, який регулярно оновлює оголошення, тут продають не тільки автомобілі, а й запчастини. Цей сайт має навіть українську версію;
  • www.auto24.de – сучасний зручний сайт з хорошим фільтром та доволі простим функціоналом, мова – німецька;
  • www.autoscout24.de – популярний та зручний онлайн-авторинок, пропозиції можна переглянути українською мовою;
  • www.pkw.de – сайт з продажу вживаних авто + експертна оцінка машин від фахівців, мова ресурсу – німецька;
  • www.webmobil24.de – один з найстаріший профільних сайтів, який надає дилерські послуги при купівлі нових автівок;
  • www.gebrauchtwagen.de – у базі є понад 500 тисяч варіантів вживаних автомобілів, сайт повністю німецькою мовою;
  • www.quoka.de – ресурс створено на базі однойменної газети, у розділі Automarkt німецькою мовою публікують безплатні оголошення від приватних осіб.

Актуальні пропозиції вживаних авто в Німеччині також можна знайти в інтернет-газетах autogazette.de та faz.net.

Оголошення про продаж авто можна шукати в інтернеті / Фото Shutterstock

Де в Німеччині шукати "‎живі" авторинки та автохауси

Якщо хтось не готовий обирати автомобіль "‎наосліп" і бажає оцінити його наживо – тоді варто приїхати на спеціальний авторинок. Найкращі з них розташовані у містах Ессен та Кельн. Але варто зазначити, що самі німці продають тут свої авто досить рідко, частіше все ж через інтернет.

Ще один варіант – навідатися в німецький офіційний автохаус. Тут можна обрати як нову, так і вживану автівку. Німці часто не бажають самостійно займатися продажем своєї машини, тому передають її до такого автосалону.

Сучасні автохауси Німеччини поділяються на 3 категорії: офіційні дилери, великі фірми-перекупи та приватні мережі.

Які документи потрібні

У різних землях Німеччини можуть відрізнятися вимоги та перелік документів при купівлі автівки українцями. Але є певний орієнтовний список, який є базовим:

  • Закордонний паспорт. Бувають також випадки, коли деякі Zulassungsstelle (тамтешні МРЕВ) вимагають внутрішній паспорт України. Це потрібно для підтвердження вашої офіційної реєстрації, тому краще підготувати офіційний переклад цього документа;
  • При покупці автомобіля на дружину, дитину або третю особу треба мати від неї офіційну довіреність. Вона має бути завірена в нотаріуса та перекладена;
  • Водійське посвідчення.

Після оформлення продажу автомобіля вам мають видати наступні документи:

  • Технічний паспорт автомобіля (Zulassungsbescheinigung Teil I). Він маленький, зазвичай пластиковий, схожий на карту;
  • "‎Бриф" на автомобіль (Zulassungsbescheinigung Teil II). Тут вписані технічні характеристики авто та дані про попереднього власника. У ньому можна переглянути VIN-код, дату випуску та першої постановки на облік;
  • Договір купівлі-продажу (Kaufvertrag). Переконайтеся, що в цьому договорі є фраза "kein Unfallschaden" про справність транспортного засобу та гарантії від продавця;
  • Довідку про зняття машини з обліку (Abmeldebescheinigung);
  • Техогляд в Німеччині (TÜV). Також тут є заміри викидів автівки;
  • Страховий поліс (Doppelkarte). Страховка вам знадобиться для отримання номерів;
  • Свідоцтво про екологічність автомобіля (ASU Abgasuntersuchung).

Чи можуть українські біженці в Німеччині купити авто без втрати виплат?

Українські біженці у ФРН можуть купити авто за ціною не вище 7 500 євро. Таку межу Федеральний суд встановив для тих, хто отримує соціальну допомогу. Придбаний автомобіль буде врахований до особистих активів людини, але це не впливатиме на надання державних виплат.

В окремих випадках транспорт може коштувати дорожче, зокрема, якщо:

  • машина призначена для багатодітної родини, яка потребує великого авто;
  • потрібен спеціальний транспорт для людини з інвалідністю;
  • є потреба у підвищеній місткості автівки для крісла колісного.

Якщо є реальна потреба перевищити ліміт у 7 500 євро, слід звернутися до центру зайнятості – Jobcenter. Тоді вашу ситуацію розглянуть індивідуально.

Як зареєструвати авто в Німеччині

Після успішної покупки вам потрібно буде поставити автомобіль на облік, отримати номерний знак та купити наклейку викидів (згідно з екологічним стандартом). Це коштуватиме приблизно 100 євро за все.

Реєструють автомобілі у Zulassungsstelle – німецькому МРЕВ. Туди можна прийти особисто і стати в чергу або попередньо записатися онлайн. Далі, коли вас запросять за порядковим номером на екрані, ви зможете підійти до спеціаліста і зареєструвати авто.

Беріть із собою всі документи, які отримали від попереднього власника, коли купували автівку. Також знадобиться страховий поліс, оформлений заздалегідь. Тут же, у Zulassungsstelle, ви отримаєте свій автомобільний номер. Можна зареєструвати той, який захочете ви, але така процедура коштуватиме від 10 до 20 євро. Виготовити сам номерний знак також можна прямо на місці, в комерційному відділі поруч.

Після цього на номерний знак прикріплять дві наліпки: перша – вказуватиме федеральну землю в Німеччині, де зареєстрована ваша машина, друга – екологічна наклейка.

Екологічні наліпки вказують на рівень викидів / Фото DPA

Скільки коштує обслуговування авто в Німеччині

Потрібно розраховувати на три регулярні статті витрат – страховку, податок та техогляд.

У Німеччині дуже суворо ставляться до страхування транспорту. Без страховки ви не зможете отримати номерний знак. Наявність автоцивілки регулюється законом, тому за недотримання правил можна отримати чималий штраф або термін ув'язнення до пів року.

У Німеччині свої послуги пропонують близько 100 страхових компаній. Ціни залежать від типу машини, об'єму двигуна, досвіду водія та інших факторів. Страховий поліс може діяти місяць, квартал, пів року або рік. Від цього терміну залежить вартість послуги – від 150 до 1 200 євро. Оплату страхування можна наперед сплачувати на рік, а можна робити платежі щомісяця, але так вийде дорожче.

Сума транспортного податку в Німеччині залежить від потужності двигуна та рівня викидів. Тут математика проста: більше забруднюєш повітря – більше платиш. В середньому такий податок складає близько 150 євро на рік.

Техогляд у Німеччині (TÜV) потрібно проходити кожних 2 роки. Для цього слід звернутися до будь-якого авторизованого сервісного центру − Werkstatt. Така перевірка коштує від 80 до 150 євро.

Тепер ви знаєте, як придбати і зареєструвати автомобіль в Німеччині. Потрібно пам'ятати, що в цій країні дуже суворо ставляться до дотримання правил дорожнього руху та страхування транспорту. Тому не затягуйте з такими процедурами, не ризикуйте їздити без документів та вчасно проходьте техогляд.