Пункт пропуску було закрито з 1 березня через ремонт. З 3 липня він відкривається, але з новими правилами.

Зауважте Довжелезні черги: актуальна ситуація на українсько-польському кордоні

Австрія зніматиме 160 євро на кордоні з Угорщиною

Так, іноземці, які приїжджатимуть до Австрії через нього, повинні будуть заплатити 160 євро. 140 євро із них пізніше повернуть у вигляді ваучерів, які можна буде використати у магазинах, перукарнях та інших місцях Шаттендорфа.

Муніципалітет Шаттендорфа вже оголосив про відкриті заявки на отримання дозволів на перетин кордону, додатково розбиваючи плату.

За заявку стягується федеральний збір у розмірі 14,30 євро (+3,90 євро за додаток). Витрати на видачу повідомлення становлять 38,90 євро (одноразове) або 145,90 євро (багатогодинне). Ці адміністративні збори будуть повернуті за допомогою торгових ваучерів Schattendorf на суму 140 євро,
– зазначають у заяві муніципалітету.

Багатьох ця ідея, звісно, не порадувала. Люди кажуть, що нові правила обмежують свободу пересування та порушує прикордонний кодекс ЄС.

Яка була реакція?

І Австрія, і Угорщина є членами Шенгенської зони, закони якої визначають, що прикордонний контроль між державами-членами має бути знятий, щоб не було фізичних перешкод для свободи пересування по цій території.

Відповідно до Шенгенського прикордонного кодексу, внутрішній прикордонний контроль можна в основному відновити лише у випадках, коли існує загроза безпеці громадян.

Наразі 6 держав-членів мають внутрішній прикордонний контроль, в основному з міркувань безпеки:

  • Норвегія,
  • Данія,
  • Німеччина,
  • Швеція,
  • Австрія,
  • Франція.

З 7 по 13 липня Литва також запроваджує прикордонний контроль у своїх міжнародних аеропортах і морських портах, на сухопутному кордоні з Латвією, на сухопутному кордоні з Польщею у зв'язку з самітом НАТО, який відбудеться у Вільнюсі 11 і 12 липня.