Водночас 77% роботодавців в сусідній країні, які свідчать нещодавні опитування, хочуть бачити в себе в команді українців. Більше, ніж половина роботодавців також хотіли б, щоб працівники з України затримались у них на підприємствах довше, ніж на рік.

Важливо Як за кордоном не стати жертвою торгівлі людьми: важливі поради від психологині Сінді Ромін

Які спеціалісти затребувані

Оскільки в Україні запровадили воєнний стан, більшість чоловіків підлягають загальній мобілізації, а тому не можуть виїхати за кордон. Відтак, в Польщу вирушають здебільшого жінки з малолітніми дітьми. Через це популярності набуває дистанційна робота. Українки охоче займають вакансії, які дають змогу працювати віддалено і паралельно піклуватися про дітей. Водночас польські компанії намагаються підлаштувати умови роботи так, щоб праця була комфортною для матерів.

Наразі найзатребуванішими українські працівники є в транспортній галузі та логістиці. Високий попит мають ІТ-спеціалісти з України. Вакансії легко знайти також в будівельній галузі, страхуванні та фармації, сфері обслуговування.

Що цікаво, професіоналам з України у Польщі готові пропонувати зокрема й керівні посади. Перевагою для кандидатів є знання польської та англійської мов.