LUX MED Group, Варшавська школа економіки і Фундація економіки та публічної адміністрації перевірили, які міста Польщі забезпечують найкращі умови для життя та здоров'я. Згідно зі сформованим новим Індексом здорових міст, звання "найздоровішого" отримала Варшава.

Читайте також Довідник для українців в Польщі: як не розгубитися та отримати відповіді на питання

Де в Польщі найкращі умови, щоб дбати про своє здоров'я

Експерти загалом перевірили 66 міст. Місця в рейтингу розподілялися з урахуванням програм з громадського здоров'я, смертності через "хвороби цивілізації" (неінфекційні захворювання, виникнення яких пов'язане з розвитком суспільства в умовах стрімкого науково-технічного прогресу), якість повітря, кількість зелених зон та спортивних об'єктів.

Індекс "здорових" міст Польщі: перша десятка

  1. Варшава;
  2. Ополе;
  3. Хожув;
  4. Гданськ;
  5. Жешув;
  6. Кошалін;
  7. Білосток;
  8. Гдиня;
  9. Сопот;
  10. Познань.

Немає здорової людини без здорового довкілля. Група LUX MED прагне підтримати органи місцевого самоврядування та допомогти їм розвинути та спланувати здорові та екологічні простори. Аналіз і висновки Healthy Cities Index слугують не лише натхненням чи підбадьоренням, а й реальним дороговказом змін, який показує, що ми можемо зробити та про які сфери потрібно подбати, щоб популяризувати здоровий спосіб життя,
– каже Анна Рулкевич, президентка групи LUX MED.