Особливості життя у Франції: вартість оренди, продуктів та утримання авто

4 серпня 2023, 17:45
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

Франція – одна з найбільш відвідуваних країн у світі. Мальовничі природні пейзажі та велика кількість визначних пам'яток щорічно приваблюють тисячі туристів. До того ж у цій країні високий рівень життя та розвинена економіка.

Однак французька земля приваблює не тільки для відпочинку, а й для переїзду на постійне проживання. Сьогодні сервіс TransferGo розповідає про особливості життя у Франції, а саме про ціни на житло та продукти, а також – менталітет місцевих жителів.

Читайте також Медицина в Канаді: як отримати страховку, консультацію та викликати швидку

Оренда житла у Франції

Витрати на оренду житла складають найбільшу статтю видатків з сімейного бюджету французів. Найдорожче буде винайняти квартиру у столиці країни.

Ціни в Парижі стартують від 500 євро за малесеньку квартиру площею 9 – 10 квадратних метрів, де вітальня, кухня та спальня – в кімнаті. За більш комфортне житло треба викласти від 1 000 євро.

В інших найбільших французьких містах – Марселі та Ліоні – рівень цін на оренду на порядок нижче. А в маленьких – винаймання однокімнатної квартири обійдеться десь у 300 – 400 євро.

Популярні сайти з пошуку житла:

Зазвичай квартири здають в оренду без меблів. Можливо орендувати й вже облаштоване житло, але ціна, звісно, буде вищою.

На умеблювання пустої квартири треба буде витратити немало коштів, тому що купувати потрібно буквально все – від холодильника до тарілок з виделками. Але, на щастя, майже в кожному місті є ринки, де можна купити вживані меблі та побутову техніку. Ціни тут значно нижчі, до прикладу:

  • холодильник – 60 євро;
  • пральна машина – 100 євро;
  • мікрохвильова піч – 25 євро;
  • стіл – від 10 до 20 євро;
  • диван – 100 євро.

Вартість комунальних послуг в середньому становить 150 євро на місяць. Доступ до інтернету обійдеться ще у 20 – 30 євро, а мобільний зв'язок – від 5 євро.

При винайманні квартири сторони укладають договір оренди. Орендар повинен внести заставу у розмірі щонайменше місячної плати.

Поширеною практикою є внесення у договір поручителя на випадок, якщо орендар буде не в змозі оплатити ренту або пошкодить майно. Окремо у документі може бути прописаний пункт про доброзичливість до сусідів.

В Парижі популярні крихітні квартири на 10 метрів / Фото Unsplash

Вартість продуктів у Франції

За останній рік ціни на продукти у Франції, як і взагалі в Європі, виросли. У 2023 році в магазинах цінники такі:

  • хліб – від 1,6 євро;
  • молоко – 1 євро/літр;
  • сир – від 9 євро/кілограм;
  • курка – від 5 євро/кілограм;
  • яловичина – близько 20 євро/кілограм;
  • банани – 2 євро/кілограм;
  • персики – 2 – 3 євро/кілограм;
  • кавуни – 3 євро/кілограм.

В містах також працюють ринки. Ціни в мережевих супермаркетах значно нижчі, ніж на базарі, проте якість продуктів поступається.

На сім'ю з двох осіб місячні витрати на продукти становлять близько 500 євро. У неділю більшість магазинів не працюють.

Транспорт у країні

У великих французьких містах система громадського транспорту дуже розвинена. Наприклад, паризький метрополітен має 16 ліній.

Вартість однієї поїздки на метро або автобусі складає 2 – 2,5 євро. Однак ціна також залежить від того, скільки зон охоплює маршрут. Місячний абонемент, дійсний на всі види транспорту, коштує 80 євро.

У паризькому метро 16 ліній / Фото Unsplash

За межами великих міст ситуація з громадським транспортом гірша. В містечках автобуси їздять рідко, тому без автівки не обійтись.

Наприклад, часто на роботу доводиться їхати за 20 – 30 кілометрів від дому. Вартість палива у Франції така:

  • дизель – 1,8 євро/літр;
  • бензин – 1,9 євро/літр;
  • газ – близько 1 євро/літр.

Обмеження швидкості в містах – 50 кілометрів на годину, за містом – від 80 до 110 кілометрів на годину, на шосе – 130 кілометрів на годину. Під час дощу максимальна дозволена швидкість руху за містом та на шосе – до 110 кілометрів на годину.

За порушення правил дорожнього руху передбачено штрафи. Наприклад, за непристебнутий пасок безпеки, перевезення дитини до 10 років без автокрісла або перевищення швидкості накладається штраф від 135 до 750 євро.

Щодо обслуговування та ремонту автівки, то перед тим, як їхати на СТО, треба порівняти ціни в майстернях. Різниця на одну й ту саму послугу на кількох СТО може бути дуже суттєва.

Так, Аліна, яка переїхала до Франції з України ділиться досвідом, що ціни в країні неоднорідні. Коли вона хотіла поміняти дзеркало в машині, в одній майстерні їй озвучили вартість роботи у 65 євро, а в іншій – всього 30 євро. Заміна мастила, фільтра та новий акумулятор для авто їй обійшлися в 360 євро. Але, як каже дівчина, мабуть, можна було б знайти й дешевші ціни.

Особливості життя у Франції: офіційні питання та оформлення документів

Рівень бюрократії у Франції, як і у більшості європейських країн, достатньо високий. Звертатися в державні та муніципальні установи можна як звичайним листом, так і електронною поштою.

Але відповідь треба чекати від тижня до кількох місяців. Не можна назвати швидкою і французьку банківську систему.

До прикладу, якщо вдалося оформити банківську картку лише за тиждень, то за французькими мірками – це дуже швидко. Зазвичай процес може тягнутися місяць і більше.

Також треба пам'ятати, що банки встановлюють певні ліміти на картки для зняття готівки та оплату. Наприклад, деякі банки дозволяють зняти не більше 400 євро на тиждень, а за 30 днів витратити не більше 1 200 євро.

Ліміти бувають різні – все залежить від банку та самої картки (звичайна, золота тощо). Тому варто або мати готівку про запас, або картку іншого банку.

Особливості менталітету: французи люблять відпочивати та не поспішають старіти

Що стосується роботи, то французи дуже дисципліновані. Запізнення – це дуже рідкісна ситуація для них, попри те, що багатьом треба добиратися до роботи за 20 – 30 кілометрів від дому.

А ще французи люблять та вміють відпочивати. Тут багато різних варіантів, щоб цікаво провести час – від відвідування зоопарків та парків розваг до участі в тематичних фестивалях.

Хоча усюди величезні черги, люди дуже ввічливі, не лаються та не намагаються пройти без черги. В багатьох місцях можна побачити столики для пікніків. Французи люблять скрізь брати із собою їжу та влаштовувати обід будь-де.

У Франції дуже популярний відпочинок у кемпінгах. Практично в кожному місті є стоянка просто неба для мандрівників на авто, велосипедах та для мобільних будинків.

Такий вид відпочинку є зручним, веселим та недорогим. Наприклад, місце для намету, автівки та двох людей коштує всього 30 євро за 2 ночі.

Улітку кемпінги заповнені відпочивальниками. Навіть тут відчувається дисциплінованість французів – вони суворо дотримуються режиму тиші, який починається о 22:30.

Кемпінги влаштовують і на час проведення великих фестивалів. На такі заходи французи часто йдуть всією сім'єю. Дітям видають спеціальні навушники, аби захистити від гучного звуку.

За масовими веселощами завжди наглядає жандармерія та медики. Втім заходи зазвичай проходять без конфліктів та інцидентів, тому що люди приходять відпочити та отримати задоволення.

Проте найбільше вражають французи старшого віку. Вони ведуть дуже активне життя. Жінок та чоловіків 60 – 80 років часто можна зустріти на доріжках для прогулянок та різноманітних заходах: концертах, ярмарках, міських пікніках.

Часто вони грають в улюблену традиційну французьку гру – петанк. З впевненістю можна сказати, що у Франції старість дуже відстрочена.

Французи залишаються активними навіть на пенсії / Фото Pixabay

До слова, у блозі TransferGo кожен зможе знайти багато корисної інформації про інші країни Європи, наприклад, Португалію.

А щоб підтримувати своїх близьких та надсилати кошти з Франції в Україну, варто використовувати сервіс TransferGo. Лише кілька хвилин – і гроші надійдуть на картку будь-якого українського банку. Важливо, що з реферальною програмою "Запроси друга" з'являється опція додаткового доходу. І це лише кілька переваг, завдяки яким TransferGo обирають вже більш ніж 2,5 мільйона українців!