Експерти зібрали рейтинг 16 найкращих міст для життя в Польщі. У списку багато сюрпризів – популярні Варшава та Краків опинились далеко не в лідерах. Тож яке польське місто найкомфортніше для життя – дізнаєтесь далі.

Цікаво Ryanair скасовує рейси із польського аеропорту на вересень: що трапилося

Де найкраще жити в Польщі

Під час підготовки цього рейтингу експерти визначили 6 головних критеріїв: рівень безробіття, розмір зарплати, доступність житла, медичне обслуговування, рівень злочинності та якість повітря. Кожне місто отримувало відповідні бали за ці показники.

Рейтинг кращих міст для життя в Польщі очолила столиця Великопольщі – Познань. За всіма переліченими категоріями місто потрапляло до першої десятки. Але ключову роль відіграли два фактори: низький рівень безробіття та високі зарплати. Також у Познані дуже помірні ціни на житло, тому все склалося і місто стало лідером рейтингу.

Друге місце у списку – за Катовіце. Тут досить доступне житло. Але у місті не найкращі показники якості повітря. На третій позиції – Ополе. Тут якраз навпаки, місто може похвалитися найкращою якістю повітря.

А от Варшава та Краків, хоч і перемагають за економічними показниками (високі зарплати та низький рівень безробіття), але через екстремальні ціни на житло і не кращу якість повітря опустились доволі низько в рейтингу.

Отже, найкращі польські міста для життя:

 1. Познань;
 2. Катовіце;
 3. Ополе;
 4. Вроцлав;
 5. Ольштин;
 6. Бидгощ;
 7. Гожув-Велькопольський;
 8. Жешув;
 9. Лодзь;
 10. Люблін;
 11. Краків;
 12. Гданськ;
 13. Щецин;
 14. Варшава;
 15. Кельці;
 16. Білосток.