Укр Рус
6 квітня, 13:31
3

Як влаштований найбільший Центр біженців PTAK біля Варшави, що прийняв уже 50 тисяч українців

СПЕЦПРОЄКТ
Як влаштований найбільший Центр біженців PTAK біля Варшави, що прийняв уже 50 тисяч українців Як влаштований найбільший Центр біженців PTAK біля Варшави, що прийняв уже 50 тисяч українців

З початку війни на Польщу припав основний потік біженців. І станом на 6 квітня, у країну прибуло майже 2,5 мільйона українців. У зв'язку з таким напливом влада організувала десятки пунктів допомоги.

Про найбільший з них розповів міжнародний онлайн-сервіс грошових переказів TransferGo у співпраці з медіапартнером RPNEWS24. Йдеться про Гуманітарний центр для біженців PTAK, що розташований під Варшавою – у місті Надажин (за 20 кілометрів від столиці Польщі). З 24 лютого через цей центр пройшли близько 50 тисяч українців.

І ще Соціальна допомога українським біженцям у Польщі: як отримати

Як облаштований варшавський Центр біженців PTAK

PTAK створено на базі виставкового центру Ptak Warsaw Expo. Там на площі 150 тисяч квадратних метрів одночасно можна розмістити 20 тисяч осіб. Однак в середньому там перебувають 4 – 5 тисяч біженців, оскільки українці не затримуються у Гуманітарному центрі довше, ніж на 3 – 5 днів.

Основна ідея роботи Центру – забезпечити невідкладну допомогу та тимчасове проживання біженцям, а також допомогти з переміщенням на постійне місце перебування.

До слова, нещодавно на території PTAK запрацювала автостанція Dworzec Europa. Звідти українські біженці можуть безкоштовно виїхати не лише до інших польських міст, а й до різних країн Європи: Німеччини, Греції, Естонії, Іспанії та інших.


Центр відкрили на базі виставкового центру Ptak Warsaw Expo / Фото TransferGo

Умови перебування українців у PTAK

  • Кожен громадянин України, який приїхав до Центру, повинен спочатку пройти реєстрацію.
  • Кожній людині виділяють спальне місце, дають харчування та основні засоби гігієни.
  • У вільному доступі є електрочайники, мікрохвильові печі, пункти зарядки гаджетів та WI-FI.
  • Дітей можна відволікти у спеціально організованих куточках з іграшками та розвагами для різного віку.
  • У Центрі є корм для тварин, а також можна звернутися до ветеринара, адже багато українців приїжджають з домашніми улюбленцями.
Зверніть увагу! На території Центру організовано роботу муніципальних служб. Біженці, які вирішили залишитись у Польщі, можуть оформити PESEL. Також приймають представники Служби зайнятості Варшави. На місці можна зробити фотографії на документи.


Українцям дають харчування та основні засоби гігієни / Фото TransferGo


Кожному біженці виділяють спальне місце / Фото TransferGo

Яку медичну допомогу надають у Гуманітарному центрі

При пункті прийому біженців PTAK організовано медичне містечко, оснащене сучасною апаратурою. Тут приймають лікарі різних напрямів. При необхідності можна зробити вакцинацію проти Covid-19. У Центрі чергують бригади швидкої допомоги, а на вихідні приїжджає дентобус – мобільний стоматологічний кабінет. Протягом кількох днів працювала пересувна офтальмологічна лабораторія, де українці мали змогу перевірити зір та безкоштовно виготовити окуляри.


На території Центру чергують медики / Фото TransferGo

Контактна інформація Центру для біженців PTAK

  • Адреса: Aleja Katowicka 62/Hala D, 05-830 Nadarzyn (дістатись можна автобусами 703 і 711).
  • Цілодобові лінії для українців: +48 664 100 037, +48 666 022 260.
  • Сайт Гуманітарного центру PTAK: humanitarianexpo.com/uk.

Як працює найбільший Гуманітарний центр для біженців в Європі WARSAW EXPO PTAK: дивіться відео