Де шукати авто, які необхідні документи для оформлення угоди – докладніше розказав сервіс TransferGo.

Зауважте 4 суттєвих відмінності між польськими та українськими ПДР

Як вибрати автомобіль

Основним джерелом інформації з продажу автомобілів залишається Інтернет. На спеціалізованих сайтах розміщено тисячі оголошень власників машин та дилерів. Найпопулярніші сайти продажу автомобілів та мотоциклів у Польщі:

Додаткову інформацію про автомобіль можна знайти у Центральному транспортному реєстрі Польщі. Для цього необхідно ввести дані про машину: реєстраційний номер, VIN-код та дату першої реєстрації. Дані з реєстру мають збігатися з даними у документах, які надасть власник.

Перевірити автомобіль потрібно безпосередньо при фізичному огляді. Варто звернути увагу на цілісність лакофарбового покриття, наявність подряпин, вм'ятин, корозії на кузові. Не зайвим буде сісти за кермо автомобіля і проїхатися, щоб бути впевненим у своєму виборі. Більш повну картину можуть дати фахівці автомобільного СТО.

Оформлення угоди

Іноді власник автомобіля просить дати завдаток перед укладанням угоди. Факт отримання передплати бажано оформити документально як розписку. Завдаток може бути внесений як готівкою, так і в безготівковій формі.


Що треба знати про оформлення угоди при купівлі авто / Фото UnSplash

Основний документ, що підтверджує перехід права власності на транспортний засіб, – це договір купівлі-продажу (або рахунок-фактура, якщо продавець – юридична особа). У договорі обов'язково мають бути зазначені:

 • дата, місце укладання;
 • інформація про продавця та покупця (ПІБ, серія та номер документів, що засвідчують особу, PESEL або ІПН);
 • інформація про автомобіль (марка, модель, VIN-код, рік випуску тощо);
 • вартість автомобіля та форма оплати.

У договір також можна включити пункти про те, що покупець ознайомлений з технічним станом авто і на момент продажу воно відповідає техумовам допуску для руху дорогами.

Як українцю зареєструвати автомобіль у Польщі

Протягом 30 днів після оформлення договору купівлі-продажу слід зареєструвати автомобіль. Рух дорогами Польщі на незареєстрованому транспортному засобі заборонений. Зареєструвати автомобіль можна в уженді. Для цього необхідно підготувати такі документи:

 • заяву на реєстрацію транспортного засобу wniosek o rejestrację pojazdu (можна завантажити за посиланням);
 • документ, що підтверджує право власності на авто (договір купівлі-продажу або рахунок-фактура);
 • свідоцтво про реєстрацію авто dowód rejestracyjny з актуальною датою технічного огляду (якщо термін дії техогляду минув, доведеться пройти новий технічний огляд);
 • номерні знаки;
 • картка транспортного засобу karta pojazdu (якщо є);
 • документ, що підтверджує особу українця (закордонний паспорт) та документ, що підтверджує законність перебування на території Польщі (наприклад, національна віза, карта побуту, карта сталого побуту тощо)
 • страхування;
 • квитанції про оплату всіх зборів.


Як зареєструвати авто у Польщі / Фото Depositphotos

Вартість реєстрації автомобіля коштуватиме приблизно 200 злотих. В уженді видадуть тимчасовий техпаспорт. Протягом 30 днів буде виготовлено постійний техпаспорт на авто, про що прийде СМС-повідомлення. Термін дії постійного техпаспорта у разі, якщо авто реєструється на іноземця, буде обмежено терміном дії дозвільного документа, що підтверджує легальність перебування у Польщі.

Читайте також Як українцям оформити бізнес у Польщі: два сценарії започаткування своєї справи за кордоном

При реєстрації нового автомобіля необхідно також сплатити акцизний збір, розмір якого залежить від об'єму двигуна автомобіля: до 2-х літрів – трохи більше 3% вартості, більше 2-х літрів – близько 19%.

У деяких ужендах під час реєстрації автомобіля вимагають прописку (zameldowanie). Однак на офіційному сайті уряду Польщі такої вимоги не вказано.

Як зареєструвати автомобіль, щоб потім розмитнити в Україні

Якщо автомобіль було придбано з метою розмитнення на території України, то процедура трохи відрізнятиметься. У такому разі продавець і покупець звертаються до уженду, щоб заявити про намір вивезти авто з Польщі.


Як зареєструвати авто, щоб розмитнити в Україні / Фото ДПСУ

Необхідно подати заяву на тимчасову реєстрацію автомобіля, договір купівлі-продажу, документи на авто, оформлену короткострокову страховку. В результаті новий власник отримає транзитні номери на авто, щоб перетнути кордон.