Мовиться про додаток RentMe, який створили українці Ольга та Родіон, коли перед ними самими постало питання оренди житла. Саме це підштовхнуло їх до створення спеціального застосунку. Сервіс TransferGo розказує, чим може допомогти цей додаток, щоб оренда квартири в Польщі не перетворилась у довгий та виснажливий челендж.

Читайте також Скільки коштує життя в Чехії: порівняння цін у Празі, Брно та Остраві

Як власний досвід пошуку житла надихнув на створення додатка

Ольга з Полтавщини та Родіон з Дніпровщини познайомились в Києві та довгий час прожили в столиці України. Рік тому дівчина та хлопець переїхали у Вроцлав. Цілий місяць молоді люди жили у друзів, тому що ніяк не могли винайняти квартиру.

Ольга та Родіон – маркетологи, які працюють у віддаленому режимі. Тому квартира для них – це і офіс, і дім. Житло повинно було відповідати певним вимогам, адже вони вдома проводять майже весь свій час.

Раз чи два на день я перевіряла оголошення щодо оренди на кількох сайтах. Але головна проблема була в тому, що коли дзвонила, аби домовитись про перегляд квартири, була вже десятою в черзі,
– розповіла Ольга.

Врешті-решт пара знайшла житло, яке їм підійшло. При цьому їм довелось оплатити послуги рієлтора в сумі більш ніж місячна вартість оренди квартири.

Ольга та Родіон, які створили додаток RentMe / Фото з особистого архіву пари

Так, саме власний досвід з пошуком житла надихнув Ольгу та Родіона створити мобільний додаток, який би допоміг прискорити та полегшити цей процес.

RentMe: особливості агрегатора

Над створенням додатка працювали Ольга з Родіоном, а також дизайнер та 2 розробники. Молоді люди вже мали досвід у створенні застосунку (додаток Wishlist: Gift List by Listery), тому на реалізацію проєкту пішло небагато часу – близько 3 місяців. Запуск додатка відбувся у травні 2023 року. Наразі його завантажили вже понад 10 000 користувачів.

Додаток RentMe збирає оголошення з найбільших польських сайтів оренди житла. За допомогою різних фільтрів користувач може знайти ті, які найбільше відповідають його вимогам. Також є можливість додавати найкращі пропозиції в обране.

Головна особливість додатка – це отримання сповіщень в реальному часі про появу нових оголошень про оренду житла. Завдяки цій функції користувач може одразу ж зв'язатись з власником квартири та домовитись на перегляд швидше за інших претендентів.

Зверніть увагу Вислухати, почути, допомогти: які послуги надає Служба підтримки TransferGo

Важливо зауважити, що додаток RentMe безплатний. Він доступний чотирма мовами: українською, польською, англійською та російською. Наразі в додатку доступний пошук житла у 10 польських містах, зокрема, у Варшаві, Кракові та Вроцлаві. Нещодавно в застосунок було додано новий фільтр за районами у чотирьох містах.

Особливості мобільного додатка RentMe / Фото з особистого архіву Ольги та Родіона

Оренда квартири в Польщі: поради від українців

Пройшовши шлях від пошуку житла до підписання договору оренди, Ольга має кілька порад тим, для кого це питання наразі актуально:

  1. Дуже уважно читайте умови договору оренди. Особливу увагу треба звернути на пункт щодо виселення з квартири, якщо бажаєте достроково розірвати договір. Зазвичай у Польщі про це треба попереджати за місяць. На практиці мається на увазі не 30 днів, а календарний місяць. Тобто, якщо ви попередили власника квартири про бажання розірвати оренду 20 вересня, то договір закінчиться не 20, а 31 жовтня. Це треба враховувати, особливо при плануванні своїх фінансових витрат.
  2. При можливості поспілкуйтесь із сусідами. Так ви дізнаєтесь більше про житловий комплекс та правила проживання в ньому. Також, якщо для вас це має значення, можна з’ясувати, чи є у сусідів маленькі діти або тварини.
  3. Завітайте до жилого комплексу у вечірній час. Тоді ви зможете оцінити ситуацію, наприклад, з місцями для паркування, рівнем шуму, а також загальну атмосферу в будинку.
  4. Знайдіть у Facebook групу вашого житлового комплексу або будинку. Там може бути така інформація, про яку можуть не знати власник квартири або рієлтор. Наприклад, в ЖК, де проживають Оля з Родіоном, часто обкрадають комірки. Вони це дізналися саме з такої групи, правда, вже після заселення. Проте, взявши до уваги цю інформацію, молоді люди у своїй комірці нічого не зберігають.

Оренда квартири в Польщі може бути не такою складною, як здається на перший погляд. Тепер ви знаєте, як можна полегшити пошук житла для себе. А більше про винаймання помешкання у Польщі ви знайдете за посиланням.