Українці можуть продовжити тимчасовий захист у Німеччині

Статус тимчасового захисту, наданий українцям, які проживають у Німеччині, діятиме до 4 березня 2024 року. Втім, біженці можуть заздалегідь подати заяву на його продовження. Як це зробити – дізнайтеся нижче у матеріалі!

Читайте також Дозволи на постійне проживання в Україні тепер можна оформити в 5 країнах світу: як це зробити

На продовження тимчасового статусу претендують:

  • громадяни України, які до 24 лютого 2022 року постійно проживали в Україні;
  • люди без громадянства і громадяни з-поза меж України, які до 24 лютого 2022 року мали в Україні міжнародний захист або рівноправний національний захист;
  • члени сімей зазначених категорій;
  • люди без громадянства і громадян третіх країн, які можуть довести, що до 24 лютого 2022 року вони законно перебували в Україні на підставі виданої згідно з українським законодавством посвідки на проживання, і що вони не в змозі повернутися до країни або регіону свого походження безпечно й на тривалий період.

Українці можуть подавати онлайн-заяву в Берліні на продовження тимчасового захисту, якщо вже мають дозвіл на перебування, згідно з пунктом 24 Закону про перебування іноземних громадян, або тоді, коли їхнім постійним законним місцем проживання в Німеччині є Берлін.

Якщо у вас є такий дозвіл на перебування, ви можете подати онлайн-заяву на його продовження. Ваш дозвіл на перебування буде продовжений, навіть якщо дата його дії закінчиться,
​– йдеться у повідомленні.

Як розглядатимуть заяву?

Особи, які бажають продовжити тимчасовий захист у Німеччині, можуть подавати заявку виключно онлайн. Після подання заявникам буде видано підтвердження у форматі PDF. Цей офіційний документ гарантує, що їхнє перебування в Німеччині та супровідний дозвіл на роботу збережуться, навіть якщо термін дії минув.

Через велику кількість заявок, можливо доведеться певний час почекати на відповідь.

До 4 березня 2024 року люди, які подали заяви вчасно, отримають інформацію щодо подальших дій. Існує 2 варіанти: дозвіл на перебування буде або продовжений автоматично, або надійде запрошення на співбесіду в Земельному відомстві з питань імміграції.

Як продовжити тимчасовий захист українцям у Німеччині

Як продовжити тимчасовий захист українцям у Німеччині / Фото UnSplash

На співбесіду потрібно взяти всі необхідні документи:

  • запис електронною поштою, отриманий після подання онлайн-заявки;
  • довідка про онлайн-заяву про продовження дозволу на проживання для тимчасового захисту;
  • PDF-файл, який надійшов у відповідь після подання заяви на продовження тимчасового захисту;
  • дозвіл на проживання відповідно;
  • дійсний паспорт або паспорт на заміну;
  • остання біометрична фотографія: 35 міліметрів x 45 міліметрів, фронтальний знімок із нейтральним виразом обличчя на світлому фоні.

Термін видачі нового електронного дозволу на перебування триває 5 – 6 тижнів після співбесіди.

Корисні посилання для українців у Німеччині: