Як податися на карту побиту в Польщі 2023: корисні поради
Джерело:
TransferGoЗ початку квітня українські біженці у Польщі зі статусом PESEL UKR можуть подавати документи на дозвіл на тимчасове перебування.
Що змінилося для громадян України, які планують подаватися на карту побиту в Польщі, хто має право отримати тимчасову посвідку на проживання в сусідній країні, а також про особливості оформлення документа розповідає Закордон 24 за підтримки міжнародного сервісу TransferGo.
Читайте також Ремонт машини в Польщі: що треба знати українцям, які прибувають до країни автівкою
Хто може отримати карту побиту у Польщі
Українці, які перебували на території Польщі ще до 24 лютого 2022 року, мають право подати документи на отримання карти побиту на стандартних засадах. Підставою для цього може бути працевлаштування, навчання, ведення бізнесу чи воззʼєднання родини.
Крім цього, наразі податися на карту побиту можуть громадяни України зі статусом UKR незалежно від того, скільки часу вони перебувають в Польщі після прибуття з 24 лютого 2022 року. Така опція передбачена змінами до закону Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України, ухваленими в січні 2023 року.
Однак оновлені правила не передбачають отримання посвідки на перебування для тих українців, які ведуть бізнес в Україні або працюють дистанційно в Україні, але перебувають у Польщі.
Отже, на карту побиту можуть подаватися ті, хто:
- офіційно працевлаштовані/працевлаштуються в Польщі,
- виконуватимуть тут висококваліфіковану роботу (науковці, інженери, айтівці і т.д.),
- відкриють чи вже відкрили підприємницьку діяльність.
Водночас польський Спецзакон про підтримку українців гарантує легальне перебування в Польщі до 23 серпня 2023 року тим громадянам України, які не відповідають вищезгаданим умовам.
Які документи потрібно зібрати, щоб податися на карту побиту
Пакет документів може відрізнятися в залежності від того, яку підставу ви вказуєте для подачі заявки на посвідку на проживання. Зокрема, із собою потрібно мати:
- 2 копії анкети-заяви польською мовою;
- фото (4 штуки, 3,5х4,5 сантиметра);
- 2 копії та оригінал закордонного паспорта (якщо треба продовжити карту, то варто взяти старий документ);
- квитанція про оплату послуги.
Анкету можна заповнити онлайн на сайті InPol. До цього пакету документів треба додати ті, які підтверджують підстави для отримання карти побиту – наприклад, договір на роботу або навчання.
Важливо! Кандидат на отримання карти побиту може переглянути список потрібних документів на офіційному сайті, але остаточний перелік документів видається під час проходження процедури здачі відбитків пальців. Тому саме на цей список слід орієнтуватися у підсумку.Як можна пришвидшити отримання карти побиту
Вибирайте ужонд з найменшими чергами
Подавати документи на карту побиту можна не лише в головному ужонді, який розташований в адміністративному центрі того чи іншого воєводства. Часто є ще низка додаткових офісів у менших містечка, де також приймають документи. Тож дізнайтеся адреси усіх ужондів поблизу вас і обирайте той, де черги найменші.
Наперед дізнайтеся умови подання документів
Деякі ужонди приймають неповний пакет документів, але згодом вимагають донести те, чого не вистачає. Це, своєю чергою, відтерміновує дату видачі карти побиту. Крім цього, часто для вимоги донести документи діють часові рамки, при порушенні яких можуть заморозити процес або й взагалі відмовити у видачі посвідки. Тому краще одразу підготувати усі необхідні документи.
Нагадуйте про себе
Під час процесу розгляду вашої справи не зайвим буде час від часу навідуватись до ужонду і нагадувати про себе. Звісно, ви отримуватимете універсальні відповіді: "Наразі рішення ще немає", "Результати вам надішлють на електронну пошту" і т.д.
Така тактика сприятиме тому, що тека з вашою справою частіше буде "на видноті", що може пришвидшити розгляд.
В яких випадках можуть відмовити у видачі карти побиту
Відмовити у видачі посвідки на проживання у Польщі можуть, якщо кандидат неправильно заповнив анкету або подав неповний пакет документів.
Крім цього, якщо ви зареєструвалися в системі онлайн-бронювання, необхідно прибути за 10 хвилин до запланованого візиту та звернутися до потрібного кабінету. Документи можуть не прийняти, якщо ви запізнитеся на понад 5 хвилин.
Але якщо відповідально підійти до справи, то отримати карту побиту для українців у Польщі цілком реально і не так вже й складно.
Працюючи в Польщі, ви можете завжди підтримувати своїх рідних та близьких, які залишилися вдома. З сервісом TransferGo переказ коштів в Україну відбудеться швидко, безпечно та за мінімальними комісіями. Також ви можете мати додатковий дохід завдяки програмі "Запроси друга": діліться своїм кодом запрошення та отримуйте грошові бонуси!