Так, з нового року у Польщі набув чинності підписаний президентом країни Анджеєм Дудою проєкт Rodzinny Kapitał Opiekuńczy ("Сімейний капітал опікунчий"). Згідно з ним, родини з двома і більше дітьми, зокрема всиновленими, можуть претендувати на грошову підтримку від держави.

Цікаво "Українці за кордоном": про що цей відеопроєкт і чому його варто подивитися

Детальніше про Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Держава буде виплачувати 12 000 злотих за кожну другу і наступну дитину, яку народили в сім'ї чи прийняли у неї. Кошти нараховуватимуться з 12 до 36 місяців життя дитини, а виплачуватимуться поетапно: 1 000 злотих на місяць протягом року або по 500 злотих на місяць впродовж двох років.

Подати заявку в ZUS (заклад соціального страхування) на участь в програмі можуть всі родини незалежно від рівня їхніх доходів. Зараз це можна зробити лише в електронній формі. Також батьки мають право самостійно вирішувати, на що витрачати отримані кошти.

Якщо сім'я виховує лише одну дитину до 3 років, тоді претендувати на 12 000 вона не може. Проте, у таких випадках держава скоро пропонуватиме іншу допомогу. З 1 квітня 2022 року стане можливим співфінансування перебування малюка в яслах. Щомісячна сума становитиме 400 злотих. При цьому кошти одразу будуть перераховані на рахунок дошкільного закладу, а не видані батькам.