У Польщі скасували виплату для 110 000 біженців з України: що зробити, щоб не втратити допомогу

6 грудня 2022, 19:00
Читать новость на русском

Джерело:

in Poland

В Польщі продовжує перебувати найбільша кількість українських біженців. Країна всіляко допомагає нашим громадянам, зокрема, і фінансово. Польща виплачує матеріальну допомогу.

Понад 110 тисяч українців втратили допомогу від Польщі

Втім, чимало українців втратили право на допомогу від уряду. Її перестають виплачувати, якщо люди повертаються додому.

Читайте також Прибуток більший, ніж витрати: скільки податків уже заплатили українці до польського бюджету

Станом на грудень 110 тисяч українців уже не отримують виплат. Мовиться про допомогу "500+" та "Сімейний капітал опікунчий". 

Речник управління соціального страхування ZUS Павел Жебровський каже, що часто за скасуванням виплат звертаються самі українці. Людина втрачає право на допомогу у Польщі, коли вирішує повернутися в Україну. А коли людина повернеться, виплати можуть й не поновити, якщо термін виїзду був дуже тривалим.

Біженці з України, які виїжджають з Польщі на довше ніж 30 днів, втрачають право на отримання соціальних допомог по різних програмах,
– йдеться у повідомленні.

Тому, якщо плануєте виїжджати з країни, то варто звернутися до ZUS за місцем проживання та повідомити про виїзд. Там ви можете відмовитися від допомоги.

Є випадки, коли допомогу потрібно буде повернути

Нерідко українці зловживають і не повідомляють у ZUS про повернення додому. У такому разі, особа зобов'язана буде віддати не тільки гроші, а й додаткові відсотки.

Нещодавно в уряді прийняли поправки до законодавства, щоб допомогу отримували справді ті, хто її потребує. Зокрема, перевірятимуть тих, хто отримує:

  • 500+;
  • 300+;
  • сімейний капітал опікунчий;
  • дофінансування перебування дитини в яслах.

Проживання для українських біженців у Польщі стане платним

Українці, що з початку повномасштабної війни знайшли прихисток у Польщі, змушені будуть платити за проживання у закладах розміщення біженців з 1 березня 2023 року. Оплата буде введена для тих біженців, які перебувають у колективних закладах розміщення понад 120 днів. 

Також прем'єр-міністр Матеуш Моравєцький заявив, що польський уряд наразі працює над покращенням забезпечення допомоги на тлі можливої ​​другої хвилі біженців. У Польщі хочуть, аби система була відповідно приготована, щоб польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців.

Зауважте:  з початку повномасштабної війни Росії проти України до Польщі в'їхало майже 8 мільйонів людей, виїхало – 6 мільйонів 200 тисяч. Проте в уряді країни очікують на черговий потік біженців через, зокрема, енергетичні проблеми в Україні.