Країна щастя та лимонів "ховає" чимало прекрасних куточків. Звичайно, туристи там вже є. Однак їх – набагато менше, аніж у відомих містах.

Зверніть увагу Як українцям потрапити у Канаду: головне про візи та правила

Міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo вже розібрався, куди їхати, щоб побути наодинці з прекрасним й насолодитися справжнім італійським колоритом.

Тревізо відкорковує просеко

Регіон Венето – візитівка півночі Італії. Звичайно, всі дороги туристів ведуть до Венеції. Однак ті, хто скоригують свій маршрут й потраплять у сусіднє Тревізо, лише виграють.

Місто не поступається "італійській Атлантиді" (хоча те, що Венеція начебто йде під воду – міф) красою, проте має набагато дешевші ціни. А гуляти середньовічними вуличками можна у спокійному та розміреному темпі, а не пробираючись крізь натовпи туристів.

Серпень – ідеальний час для відвідин Тревізо. Там можна насолодитися атмосферою справжнього італійського літа, але при цьому не потерпати від аномальної спеки, яка сковує південь країни. Також ідеальна ідея – спланувати осінні італійські канікули. Вересень у Тревізо – також напрочуд м’який та комфортний.

Часто туристи не зовсім розуміють: а що ж робити у маловідомому італійському Тревізо? По-перше, знайомитися з містом. Воно має все те, за що мандрівники так люблять Італію: середньовічний центр з вузенькими колоритними вуличками, помереженими каналами, старовинні собори з шедеврами Ренесансу, ресторани, у яких піца – окремий вид мистецтва та джелатерії.

До слова, Тревізо – чудовий варіант для гастро-знайомства з Італією. Саме Венето вважають батьківщиною просеко, а саме Тревізо – містом тирамісу. Тому замовте собі десерт, келих ігристого, увімкніть в навушниках Felicita й ловіть dolce vita.

Падуя запрошує у Ренесанс

Падуя – телепорт в італійське минуле. З першого знайомства туристи зауважують, що почуваються так, ніби раптом опинилися у розквіті Ренесансу.

Потрапляючи у Падую, без сумніву можна отримати те, за чим мандрівники так охоче їдуть в Італію: унікальну архітектуру, неповторний колорит, чудову місцеву кухню та солодку атмосферу, яка п’янить не менше, як італійські вина. Водночас Падуя має свій характер та свою історію – діамант у короні минулого країни.


Падуя береже так багато таємниць / Unsplash

Місто – дуже інтелігентне. Воно славиться своїм мистецтвом та своїм Падуанським університетом, який входить до 5 найстаріших у світі. До слова, колись там викладав сам Галілео Галілей. Також поблизу розташоване легендарне "Кафе Педроккі", з яким пов’язані найбільш таємничі сторінки історії Падуї.

Почати свій маршрут варто з площі Prato della Valle, а тоді вийти до руїн амфітеатру, де колись боролися хоробрі гладіатори. Згодом must have помилуватися фресками у капелі Скровеньї та відвідати Базиліку Святого Антонія.

Болонья пригощає найсмачнішою їжею

Якщо деякі італійські міста часто можна побачити у рейтингу найбільш переоцінених, Болонью майже 200 світових тревел-експертів визнали найбільш недооціненою. Зауважують, що наразі – золотий час, аби відвідати місто. Бо напрямок Болонья стрімко розвивається й вже за декілька років там буде ніде яблуку впасти через туристів.

Родзинкою Болоньї є середньовічний центр. Його вважають одним з найкраще збережених у Європі. Типово італійські будиночки з білого й червоного каменю нагадують про ті часи, коли Італія була набагато молодшою, а в місті гостювали купці та пілігрими.

Як і Падуя, Болонья славиться своїм університетом. Тривалий час все місто "гніздувалося" навколо нього. Цікаво, що саме університет Болоньї вважають найстарішим вищим навчальним закладом у світі, який функціонує без пауз. Також серед must visit локацій міста – центральна площа, головний собор Болоньї, базиліка Сан-Петроніо та палаццо Комунале.

Маловідомий, але важливий факт: Болонью називають "Меккою для гурманів". Туристи погоджуються одне з одним, що саме там – найсмачніша італійська кухня. Місцеві ресторани намагаються перевершити одне одного й подають піцу, пасту та десерти з італійських мрій. Мандрівники жартують: що у Болонью потрібно їхати з порожніми валізками, бо, побувавши там декілька днів, влізти у свій звичний одяг – просто нереально.


Болонья має найкраще збережений історичний центр / Unsplash

Сорренто кличе на пляж

Всі знають про такі перлини Амальфітанського узбережжя як Амальфі або Позітано. Однак справжні романтики зауважують: найкраще їхати у Сорренто. Місто лимонів й пісень Енріко Карузо.

Тільки у Сорренто колапс на дорозі може спричинити те, що з вантажівки висипалися лимони, а, щоб потрапити на пляж, доведеться пройти крізь скелю.

Сорренто ідеально підійде шанувальникам морського відпочинку. Хоча варто зважати, що там – все-таки доволі спекотно. Тому місцеві продають крижаний лимонний сік, який допомагає охолодитися набагато краще, аніж класичні мохіто чи лимонади. Маленькі ятки з ним можна знайти на всій території узбережжя.

Перебуваючи у Сорренто, варто неодмінно відвідати бухту Марина Гранде. Колись це була територія маленького рибальського селища, яка наразі увійшла у лінію міста. Саме там розташовані найкращі пляжі, а також ресторани, де можна скуштувати найсвіжіші морепродукти.

Також серед must visit локацій Сорренто:

  • вулиця Корсо-Італія (головна шопінг-артерія міста, тільки будьте обережні, там хочеться скупити все);
  • монастир святого Франциска;
  • базиліка Сант-Антоніо.

Окрім того, варто виділити час, аби зайти у місцеві крамнички й продегустувати цитрусове морозиво та лимончелло.


Сорренто – лимонний рай / Unsplash

Сієна розповідає легенди

Якщо Флоренція – серце Тоскани, то Сієнта – її душа. Саме це місто конкурує з Вероню за право вважатися домівкою Ромео і Джульєтти. А ще там щороку відбуваються паліо – легендарні кінні перегони, на які прибувають шанувальники з різних куточків світу.

Колись місто було центром Сієнської республіки, а тепер зберігає легенди про колишню велич. Повітря там пахне тосканським медом, а музика, яка долинає зі старовинних кам’яниць, пробуджує найособливіші мрії.


Сієна береже свої тосканські легенди / Unsplash
Під час мандрівки до Сієни, варто відвідати: Сієнський собор, музей Санта Марія делла Скала, П’яццу-дель-Кампо. А тоді замовити келих легендарного тосканського вина й слухати ритм міста.