Українці часто везуть готівку до Польщі контрабандою і через це мають серйозні неприємності під час проходження митного контролю. Днями чоловіка і жінку зловили на польському кордоні, коли вони намагалися непомітно провезти суму, яка еквівалентна понад 1 мільйону злотих.

Цікаво Платний в'їзд до ЄС з 2024 року: все, що потрібно знати про новий дозвіл ETIAS

Ховають готівку в салоні

Ці два випадки були зафіксовані в пунктах пропуску в Долгобичові та Зосині. Про ці інциденти написали на сайті податкової адміністрації Люблінського воєводства.

У Долгобичові у багажі громадянина України, який їхав до Польщі знайшли 80 000 доларів готівкою. Чоловік намагався провезти гроші потайки і навіть не думав їх декларувати. За це порушник отримав штраф у 16 000 злотих (орієнтовно 3 600 євро).

А от у пункті пропуску в Зосині в українки, яка була за кермом легковика, виявили ще більшу контрабандну суму – 166 000 доларів, 8 800 євро та 5 600 гривень. Незадекларовану валюту жінка сховала в подушку та дитяче крісло. За таке порушення українка отримала штраф у 40 000 злотих (близько 9 000 євро). У неї одразу вилучили цю суму.

Нагадаємо, нещодавно 38-річну українку також оштрафували під час перетину кордону в Медиці. Жінка подорожувала на мікроавтобусі і потайки хотіла провезти 15 310 євро. Українка намагалась пояснити, що ці гроші потрібні їй "‎для життя" за кордоном. Але порушницю таки оштрафували на 8 000 злотих (близько 1 800 євро).