Канада до березня прийме ще майже 100 тисяч українців: на яку допомогу вони можуть розраховувати
Джерело:
TransferGoПрихисток у Канаді знайшли вже тисячі українців, при цьому країна й надалі планує приймати біженців. За приблизними підрахунками, до 31 березня 2024 року сюди приїдуть ще близько 90 тисяч осіб, які потребують прихистку.
Водночас кінець першого місяця весни ознаменує перехід на нові правила перебування у країні. Зокрема, з 31 березня українці більше не зможуть скористатися програмою CUAET та претендувати на соціальну допомогу. Тож біженцям, які отримали від Канади дозволи на екстрені поїздки, варто поквапитись. Що врахувати насамперед, з'ясував міжнародний сервіс TransferGo.
Зверніть увагу Ірландія змінює правила перебування українців: чого чекати з 1 лютого
Скільки українців вже скористалися програмою CUAET
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Канада надала допомогу тисячам українців. У березні 2022 року країна почала видавати українцям CUAET – канадсько-українські дозволи на екстрені поїздки. Прийом заявок тривав до липня 2023 року.
За даними Прикордонного агентства Канади, уряд отримав близько 1,2 мільйона заявок. Позитивну відповідь отримали понад 900 тисяч людей.
Канада прихистила понад 220 тисяч українців / Фото Shutterstock
Востаннє дані щодо прибуття за CUAET оновили наприкінці січня 2024 року. Тоді повідомили, що на територію Канади прибуло понад 220 тисяч українців.
Дедлайн прибуття – 31 березня
Українці, які отримали дозвіл на екстрені поїздки до Канади, мають скористатися ним до 31 березня 2024 року. Лише за умови дотримання дедлайну можна отримати допомогу від держави.
Якщо ж людина вирішить приїхати пізніше, вона втратить можливості, передбачені CUAET. Зокрема, мовиться про дозвіл упродовж 3 років жити та навчатися на території Канади.
Які можливості відкриває CUAET
Українці, які прибули до Канади за CUAET, можуть:
- перебувати на території країни до 3 років;
- безплатно подати заявку на відкритий дозвіл на роботу;
- не проходити медичний огляд, необхідний для іммігрантів (у більшості випадків);
- отримати спеціальну допомогу (3 тисячі канадських доларів на людину – понад 2 тисячі доларів США).
Окрім того, деякі провінції, зокрема, Британська Колумбія та Альберта пропонують українцям додаткову фінансову підтримку.
Що таке SIN, і чому його необхідно отримати
CUAET дає можливість українцям знайти у Канаді роботу. Однак важливо знати: для цього потрібен номер соціального страхування (SIN). Аби отримати його, потрібно подати заяву упродовж 14 днів після прибуття на територію Канади.
Навіть якщо пошук роботи наразі неактуальний, виробити SIN однаково доведеться. Він суттєво спростить життя й надасть доступ до багатьох державних послуг і пільг.
SIN суттєво спрощує життя / Unsplash
Кому варто їхати у Канаду
Сарош Різві – генеральний директор організації Operation Ukraine Safe Haven – зауважив, що для одних українців Канада може стати ідеальним варіантом, а для інших – ні.
Це залежить, зокрема від:
- здатності адаптуватися до життя на території країни;
- знання або готовності вивчати мови (англійську та французьку);
- бажання шукати роботу та інтегруватися у суспільство Канади.
Різві зазначає, що набагато легше буде людям, які мають у Канаді рідних або друзів.
А ось найчастіше повертатися з Канади українців змушують місцеві ціни на житло. За даними ЗМІ, особливо помітно вони "кусаються" у великих містах. Найдорожчими для життя є Торонто та Ванкувер. До слова, за даними Operation Ukrainian Safe Haven, найчастіше українці обирають для життя Онтаріо – провінцію на центральному сході Канади.
Українцям рекомендують не їхати у мегаполіси / Unsplash
Варто зауважити, що місцеві жителі Канади також страждають від високих цін на нерухомість. Влада навіть продовжила заборону для іноземців на придбання житла. Вона діятиме щонайменше до січня 2027 року.
Зауважимо, якщо треба здійснити переказ коштів з Європи в Канаду, аби підтримати своїх близьких, спробуйте сервіс TransferGo. Для цього вам буде потрібен лише смартфон та Інтернет. Гроші надійдуть отримувачу у найкоротший термін. А якщо скористатися реферальною програмою "Запроси друга", можна отримати ще й грошові бонуси.