Українці, які обрали цю державу як країну прихистку, за бажанням одразу отримують дозвіл на роботу. Діти, своєю чергою, мають можливість навчатися у канадських школах.

Читайте також В яких випадках українці можуть змінити місце проживання у Німеччині

Ліцензована імміграційна канадська консультантка Альбіна Курамшина спеціалізується на оформленні віз, тимчасовому перебуванні, а також на підборі програм ПМП. Вона розповіла сервісу TransferGo про те, як українці в Канаді можуть знайти роботу та як влаштувати дітей на навчання.

Як знайти роботу в Канаді?

Для українців, які вирішили залишитися жити в Канаді, одним з основних завдань є пошук роботи. Прямо в аеропорті українці можуть отримати дозвіл на роботу – work permit. Втім, варто ще до приїзду в країну поцікавитись, в яких провінціях та на які вакансії є попит. Наприклад, професії зі сфери IT вітаються у Британській Колумбії.

На державному сайті www.jobbank.gc.ca можна не тільки шукати роботу, але й ознайомитися з інформацією щодо ринку праці в різних провінціях (рівень зарплати, популярні професії тощо).

Популярні сайти з пошуку роботи в Канаді:

Не зайвим буде підготувати заздалегідь своє резюме та супровідний лист. Краще зробити його за канадськими стандартами. Більш докладно про вимоги до резюме читайте за посиланням.

А щоб пошук роботи не затягнувся на кілька місяців, треба активно розсилати резюме по компаніях. Також в Канаді працює багато агенцій з пошуку роботи. Їх послуги зазвичай безплатні для претендентів.

Нюанс, який також слід враховувати, стосується подальшої легалізації перебування в Канаді. Часто в провінціях, де багато можливостей щодо пошуку роботу, шлях до отримання дозволу на постійне проживання довший та складніший.

Перспективи для вчителів і лікарів у Канаді

Медичним працівникам продовжити професійну діяльність у Канаді досить складно. Українські лікарі обов'язково повинні підтвердити свою освіту, що включає складання фахових іспитів, а також з англійської мови.

Виходом з ситуації може бути надання пріоритету отриманню ПМП – з дозволом на постійне проживання легше пройти сертифікацію. Інший варіант – влаштуватися на роботу на не медичну вакансію, наприклад, адміністратором в медцентр або помічником медсестри.

Натомість українські вчителі з хорошим знанням англійської мови мають шанси продовжити свою професійну діяльність в Канаді. Для початку можна влаштуватись асистентом вчителя у початковій школі, а згодом отримати потрібні для вчителювання сертифікати.

Як українському вчителю знайти роботу в Канаді​ / Фото Pixabay

Підприємницька діяльність в Канаді

При наявності дозволу на роботу іноземець може розпочати свою власну справу. При цьому, якщо дохід становить менше ніж 30 000 канадських доларів на рік, діяльність можна не реєструвати. Головне не забувати декларувати свої прибутки та видатки.

Водночас щоб заснувати компанію на кшталт українського ТОВ, треба буде шукати партнерів, які є або громадянами Канади, або мають дозвіл на постійне проживання.

Куди влаштувати дітей у Канаді?

Діти до 18 років можуть отримати дозвіл на навчання – study permit, який дає можливість безплатно здобувати освіту в канадських школах. Діти дошкільного віку (з 4 років в провінціях Квебек та Альберта, з 5 – в інших провінціях) йдуть до державних pre-school – дошкільних закладів при початкових школах.

Малеча до 4 років може піти в дитячий садок, але в Канаді вони платні. Вартість відвідування залежить від багатьох чинників, зокрема, від місця розташування.

Зверніть увагу Де відпочити з дітьми у Чехії: найкращі локації для активних вихідних

Курси з вивчення мови для українців

Найбільша проблема, з якою стикається людина при переїзді в іншу країну – це мовний бар'єр. Тож у Канаді українці мають можливість вивчати англійську або французьку мову на безплатних курсах.

Чим краще ви володієте мовою, тим більш високооплачувану роботу можна знайти. Без знання англійської чи французької теж можна працевлаштуватись, але це, ймовірніше, буде фізична праця, яка не передбачає спілкування з людьми.

Чи дійсне українське водійське посвідчення в Канаді?

Треба пам'ятати, що в кожній провінції Канади ПДР, дорожні знаки та вимоги до водіїв можуть трохи відрізнятися. Зазвичай перші 90 днів перебування іноземець може користуватися національним водійським посвідченням. Якщо ж людина планує залишитися на більший термін, то повинна отримати чи обміняти документ на місцевого зразка.

Що треба знати про українське водійське посвідчення в Канаді​ / Фото Pixabay

Нагадаємо, що у містах Канади можна їхати зі швидкістю не більш ніж 50 кілометрів за годину, за містом – до 80 кілометрів за годину, а на автомагістралях – до 100 кілометрів за годину.

Найпопулярніші серед українців провінції Канади

Здебільшого, українці обирають для проживання Альберту, Онтаріо, Манітобу, Британську Колумбію, Нову Шотландію, Саскачеван або ж Квебек. У кожній з цих канадських провінцій є свої нюанси у проживанні. TransferGo дібрав корисні сайти, де українці зможуть знайти багато корисної інформації:

Тепер ви знаєте, як українці в Канаді можуть знайти роботу, куди можна влаштувати дітей та інші нюанси життя в цій країні. Також читайте статтю про те, яку допомогу пропонує Канада для українців, які шукають прихисток.