Міністерство юстиції Ірландії наразі зв'язується електронною поштою з тими українцями та громадянами третіх країн, які мають тимчасовий захист. Так вони хочуть дізнатися підтвердження поточної адреси для видачі карток IRP – ірландського дозволу на проживання.

Читайте також Найбільші виплати в Європі: Ірландія може зменшити допомогу українцям

Ірландія видає українцям картки IRP

Це дає можливість оновити інформацію в системі, право виїжджати з Ірландії й повертатися назад, довести, що ви перебуваєте в Ірландії легально. При цьому це ніяк не змінює права біженців чи термін перебування, які надані при отриманні тимчасового захисту.

Українцям варто просто чекати на відповідний лист, самостійно звертатися до Міністерства немає потреби. Через великий обсяг роботи, працівники зв'язуються з кожним громадянином поетапно.

Як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, вітаю таке рішення, яке вкотре підтверджує підтримку українського народу з боку уряду Республіки Ірландія,
– написав Дмитро Лубінець.

Більше корисної інформації про цей проєкт можна знайти за посиланням.

В чому суть нововведення

Зараз в Ірландії реалізують проєкт, щоб біженці могли оновити інформацію у системі й випустити картку дозволу на проживання Irish Residence Permit (IRP). Для цього співробітники Мін'юсту зв'язуються з українцями через електронну пошту й уточнюють їхні адреси. Це відбуватиметься у кілька етапів.

По суті, це спрощує процес, щоб не перевидавати на 100 тисяч біженців документи з тимчасового захисту, які вже продовжили на рік, і, швидше за все, будуть продовжені ще. Дозвіл IRP українці можуть мати на таких же умовах, що й іноземці з робочими візами. Картка IRP буде дійсна рівно до того моменту, поки діятиме тимчасовий захист. За місяць до закінчення цього терміну її потрібно буде поновити.