Взагалі не хочуть їхати: чому українські біженці масово ігнорують Францію
- Українські біженці не охоче їдуть у Францію. Станом на січень 2024 року на території країни перебувало лише близько 65 тисяч українців, не враховуючи неповнолітніх, які не потребують дозволу на перебування.
- Українці обирають країну з урахуванням мови, близькості до України, фінансової підтримки та наявності українських спільнот. Франція не відповідає цим вимогам.
- Окрім того, правозахисники вказують на мовний бар'єр та високий рівень бюрократії у Франції як основні проблеми для біженців.
Джерело:
PoliticoДекілька мільйонів українців знайшли прихисток на території країн ЄС. Деякі держави прийняли рекордну кількість людей. Водночас Франція – не в цьому списку. Туди українці їдуть вкрай неохоче.
Франція залишається однією з улюблених країн українців для відпочинку. Фактично всі туроператори пропонують туди тури. Водночас їхати туди на тривалий період люди не квапляться.
Зверніть увагу В Німеччині українських чоловіків-біженців можуть позбавити виплат: кого це стосується
Чому українці не хочуть їхати у Францію
Станом на січень 2024 року на території Франції перебували приблизно 65 тисяч людей. Водночас у ці дані не враховані неповнолітні українці, оскільки їм не потрібно отримувати дозвіл на перебування. Наприклад, на території Чехії, Польщі, Литви, Латвії та Естонії на 1000 громадян припадає 25 біженців. Тим часом у Франції цей показник становить менше як 1 біженець на 1000 французів.
Аналітики зауважують, що біженці обирають для себе країну, враховуючи такі фактори:
- мова;
- близькість до України;
- фінансова підтримка;
- українські спільноти.
Зауважують, що Франція не відповідає жодній з цих вимог. Правозахисники акцентують, що у країні діє мовний бар'єр, а також – високий рівень бюрократії.
Біженці ділилися, що їм було дуже важко у Франції. Зокрема, складнощі виникали навіть з отриманням інформації про процедуру подання заявки на тимчасовий захист. Окрім того, зауважують, що у Франції дуже важко знайти роботу.