Робота мрії: як відбирають полярників на станцію "Академік Вернадський" в Антарктиді

10 травня 2024, 10:28
Читать новость на русском

"Академік Вернадський" – єдина українська станція в Антарктиді. Щоб потрапити в експедицію, яка триває близько року, треба пройти спеціальний відбір.

Юрій Отруба – керівник 29-ї експедиції на станцію "Академік Вернадський" – розповів Закордон 24, як відбувається процес відбору та хто має шанси потрапити в Антарктиду. 

Зверніть увагу Країна криги, пінгвінів й таємниць: чи можуть українці вільно відвідати Антарктиду

Як відбирають полярників на станцію "Академік Вернадський"

На першому етапі людина подає документи на участь в експедицію. Необхідно підтвердити свою спеціальність. Конкурсна комісія оцінює, чи підходить людина по своїх навичках, аби виконувати ту чи іншу роботу в експедиції. 

Наступний етап – відібраних кандидатів запрошують на співбесіду тет-а-тет. Зокрема, оцінюють психологічний портрет охочих вирушити на станцію "Академік Вернадський".

В Антарктиді ми 12 місяців перебуваємо у тісному колективі, 8 місяців з них – відрізані та сподіваємося лише одне на одного. Тому один з аспектів успішної зимівлі – психологічний стан її учасників,
– розповів Отруба.

На кожну посаду відбирають по 2 людини. Далі їх направляють на медичну комісію. Медики або дають, або не дають добро на зимівлю. З тими, кому дали добро, проводять закритий тренінг. 

"Участь беруть два змішаних колективи: ніхто ще не знає, хто у першому складі, хто – в другому. Під час тренінгу розповідають про зимівку, про роботу, про станцію загалом. Відбувається колективне згладжування зимівників. А далі відбирається перший та другий склад", – зауважив Отруба. 

Повну версію інтерв'ю з Юрієм Отрубою – керівником 29-ї експедиції на станції "Академік Вернадський"  – читайте вже невдовзі на Закордон 24.

Якщо людина потрапила в другий склад, це не означає, що вона не потрапить в Антарктиду. Насправді шанси – дуже великі. Буває таке, що люди, яких відібрали у перший склад, відмовляються. Зокрема, причиною можуть бути сімейні обставини. Якщо ж в одному році не вдалося поїхати, великі шанси є у наступному, адже базова підготовка – пройдена.