Україна та Польща запускають кросдержавний шеринг

У такий спосіб громадяни України отримають електронні документи, які будуть дійсними на території Польщі. Про це стало відомо під час спільного брифінгу міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова та державного секретаря з цифровізації Польщі Януша Цешинського.

Читайте також Для українців зміняться правила перетину українсько-польського кордону на авто

Від початку повномасштабного вторгнення Польща активно підтримує та допомагає українцям. Співпраця, яку ми зараз маємо, — високий стандарт добросусідських взаємин. Запуск кросдержавного шерингу документів це підтверджує. Зі свого боку Мінцифра готова розпочати роботу над визнанням е-документів з mObywatel в Україні,
— заявив Федоров.

Можливість завантажити документи з "Дії" до mObywatel є втіленням кросдержавного шерингу документів, і це перша подібна ініціатива в ЄС.

За словами Цешинського, функціонал шерингу вже готовий і залишилося владнати законодавчі питання. Планується, що послуга запрацює до кінця року. Він додав, що сучасне суспільство не може функціонувати без цифрового середовища, тому й дедалі більше запроваджують подібні механізми.