Українські біженці у Чехії можуть працювати без спецдозволу з наступного тижня
Джерело:
Ceske NovinyГромадяни України, які в'їхали до Чехії після початку війни РФ в Україні, вже з наступного тижня зможуть працювати на території країни без спеціального дозволу.
Вже у понеділок, 21 березня, у Чехії почне діяти спеціальний закон, що регулює надання захисту, віз, працевлаштування, соціального забезпечення, доступу до медичного обслуговування або освіти для біженців.
До теми Робота для українців в Празі: які вакансії пропонують
Робота без спецдозволу
Іноземцям із країн, що не входять до ЄС, у Чехії зазвичай потрібні дозволи на роботу. Проте, за новим законом, біженці з України з візою мають такий самий статус, як і мігранти з посвідкою на проживання.
Тому їм не потрібно звертатися по дозвіл. Вони можуть шукати роботу безпосередньо, їм не потрібно йти до бюро з працевлаштування.
Безробітні та гуманітарна допомога
Біженці також зможуть зареєструватися як безробітні. Потім бюро з працевлаштування надасть їм консультації та, при дотриманні умов, підтримку та, за необхідності, перепідготовку та допомогу з працевлаштування.
Бюро праці вже запропонувало на своєму сайті 342 тисячі вакансій. Три чверті були для людей без освіти або з базовою освітою. Близько 13 тисяч посад призначалися для студентів університетів та 23 тисячі посад для випускників середніх шкіл.
Біженці також зможуть отримати нову гуманітарну допомогу у розмірі 5000 крон для забезпечення потреб та початку життя в Чехії. Вони мають право на це протягом місяця, відколи вони отримали візу.
Закон про працевлаштування та соціальне забезпечення біженців з України має діяти до кінця березня наступного року.
Скільки українських біженців в Чехії
За словами міністра внутрішніх справ Віта Ракушана, до Чехії прибуло 270 тисяч українців, половина з них – діти. За словами деяких губернаторів, кількість новоприбулих складає вже близько 300 тисяч людей. МВС Чехії вже видало понад 200 тисяч віз.
До слова, розпочала роботу UA Talents – платформа працевлаштування для українців, які вимушено залишили свої домівки та перемістилися до інших міст чи за кордон. Серед перших партнерів ініціативи – Meta (Facebook), Bolt, Axel Springer Verlag, Zalando, StepStone. Уже на старті доступні 5 000 пропозицій з роботи.
Цікаво – Папа Франциск написав пост українською