Українська мігрантка про свій досвід у Польщі: "погано" – "невідомо" – "все супер"

29 квітня 2022, 10:10
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

"Погано" – "невідомо" – "все супер". Саме цими трьома словами 24-річна Настя з Хмельницького описала три основні періоди свого досвіду імміграції та життя у Польщі. Як нашій героїні вдалося адаптуватися й вдало влаштуватися в країні, розповідаємо далі у рамках рубрики про успішних українців за кордоном.

Гостею нового випуску програми "Українці за кордоном" від TransferGo стала хмельничанка Настя Салюк. Смілива й відчайдушна дівчина подолала шлях у Польщі від тяжкої праці на промисловому заводі до заснування власної SMM-агенції. Спойлер: далі ми розповімо історію успіху, яка надихає займатися улюбленою справою.

І ще Компенсація за утримання українських біженців: хто може отримати та як це зробити

Дисклеймер! Це інтерв'ю було відзняте за кілька тижнів до початку війни. Зараз Настя є однією з найактивніших волонтерів у Польщі, яка з перших днів допомогла й продовжує допомагати українцям, що залишилися в Україні та тим, хто виїхав за кордон. Крім цього, активістка брала участь у блокуванні вантажівок на польсько-білоруському кордоні, не пускаючи їх з Євросоюзу.

Чим займалася Настя Салюк в Україні

До переїзду за кордон Настя працювала у сфері грального бізнесу. Дівчина була адміністраторкою зали з гральними автоматами в одному з закладів Хмельницького.

Це була відносно дуже прибуткова робота, як для 19-річної дівчини в Україні. Крім того, що платили хорошу ставку, то ще й були гарні чайові,
– зізнається Настя.

Але оскільки робота ця була доволі специфічною, хмельничанка не затрималася на цій посаді. Уже через 6 місяців вона звільнилася. За словами нашої героїні, вирішальним моментом для такого рішення стало те, коли в один день до зали з гральними автоматами увірвалися зловмисники і почали стріляти просто по моніторах.


В Україні дівчина працювала у сфері грального бізнесу / Фото скріншот з відео TransferGo

Що змусило переїхати з України та чому саме Польща

Українських іммігрантів у Польщі завжди було чимало, і у кожного з них були на то свої причини. У Насті ж це – цікавість. Цікаво те, як насправді тут живуть люди. Тож вона разом з чоловіком почали готуватися до переїзду за кордон. Так, в один з березневих днів 2019-го подружжя вирушило до Вроцлава.

Вибір припав на Польщу, оскільки це найближче. Річ у тому, що українці планували влаштувати, так би мовити, пробний період досвіду життя за межами України. І у разі чого, було б найпростіше повернутися додому. Але все склалося добре.


Настя разом з чоловіком переїхали до Польщі / Фото скріншот з відео TransferGo

Від фізичної праці на заводі до власної справи в SMM: як розвивалася кар'єра українки в Польщі

Як розповідає Настя, по приїзду до Вроцлава роботи спочатку не було. Так тривало перші два тижні життя в Польщі. Одного дня парі вдалося натрапити у соцмережі на оголошення про вакансії на заводі. Відтоді майже 2,5 роки дівчина пропрацювала на конвеєрі зі збору пральних машин. Отримувала на той час українка 2 100 злотих (майже 14 тисяч гривень).

Я дуже хотіла підвищення у матеріальному плані. Я вміла робити все і розраховувала на +360 злотих до зарплати, а отримала лише +70 злотих. Мені стало образливо і задумалася, чи варто взагалі залишатися і рости на цій роботі,
– розповідає Настя Салюк про переломний момент у кар'єрі.

З цього періоду й розпочався зовсім інший шлях. Уже тоді Настя знала, чим вона буде займатися у майбутньому. За три місяці до звільнення з заводу вона записалася на курси з SMM. По закінченню навчання дівчина пішла з попереднього місця роботи та почала розвивати у мережі перший проєкт, який приносив їй 1 500 злотих на місяць. Це й стало тим самим успішним стартом.


Настя Салюк – засновниця SMM-агенства / Фото скріншот з відео TransferGo

Зараз я займаюся різними напрямками. Основний – це SMM. Моя ціль: щоб про особу або про бізнес дізналися якомога більше людей і привести клієнтів. Зі мною працює моя команда SMM-спеціалістів. Паралельно я працюю як івент-агент, організовую різні події, крім цього, я розвиваю окрему марку в Україні та навчаю людей фрілансу,
– говорить українка про свій рід діяльності у Варшаві.

Три поради для тих, хто планує іммігрувати до Польщі

  • Вивчити польську. Без знання мови перші кроки у чужій країні даються дуже важко. Значно спростить ваш досвід імміграції, якщо ви за 2 – 3 місця до переїзду підете на мовні курси. Цього буде цілком достатньо на перший період.
  • Ретельно підготувати документи. У цьому можуть допомогти перевірені агенства чи окремі спеціалісти. Важливо мати на руках усі потрібні, а особливо легальні документи. Крім цього, влаштовуватися на роботу краще теж офіційно.
  • Вірити в себе. Попри будь-які обставини, впевнена Настя, усе буде добре!

Повна історія успішної імміграції Насті Салюк в Польщу: дивіться відео

Що відомо про проєкт "Українці за кордоном"


Серію випусків про шлях трудових мігрантів готує та публікує на своєму ютуб-каналі сервіс міжнародних грошових переказів TransferGo. Компанія активно підтримує українців за кордоном та залюбки розповідає про їхні досягнення. А проєкт "Українці за кордоном" покликаний зламати стереотипи про заробітчан та показати, що наші люди можуть бути успішними, впливовими, зрештою, говорячи простою мовою, вільними та щасливими. Герої роликів від TransferGo є живими прикладами того, що наполегливість та віра у себе можуть кардинально змінити життя на краще, і навіть у чужій країні.