Туристична сфера Польщі: як війна в Україні вплинула на сценарії літнього відпочинку

26 травня 2022, 16:12
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Наближається літо – пора відпусток та подорожей. Щоправда, цьогоріч відпочинок проходитиме у нових умовах через війну в Україні. Польща як країна, яка прийняла найбільшу кількість біженців, відчує це найбільше.

Чи вплинула війна на туристичну сферу і як проходитиме літній відпочинок, детальніше розповіла директорка туристичної агенції Trinakriatravel Ірина Обаль під час розмови з журналісткою сервісу переказу грошей TransferGo Юліаною Морозовою.

Читайте також Чи потрібно ставати на консульський облік українцям: корисні поради

Туристична сфера Польщі до початку війни в Україні

Турагентство Ірини Обаль Trinakriatravel, яке вже 6 років працює у Польщі, займається здебільшого індивідуальними турами. Ірина також співпрацює із партнером, який організовує пакетні тури від польських операторів. У середньому за місяць вдається оформити 30 – 40 бронювань, а влітку – до 60-ти. Головна особливість турагенції – це робота в онлайн-режимі, тож немає значення, де перебуває турист і звідки він планує відправитися в мандрівку.

Важливо й те, що Ірина особисто роз'яснює правила в'їзду в ту чи іншу країну для іноземних громадян, не направляючи клієнтів до посольств, аби ті самостійно дізнавалися всю актуальну інформацію.

За словами власниці Trinakriatravel, до початку війни в Україні основні складнощі у туристичній сфері були пов'язані з пандемією Covid-19. А ще треба було уважно вивчати документи, що дозволяють легально перебувати іноземцям в Польщі – візи та карти побуту. Взимку традиційно популярними були Арабські Емірати, Канарські острови, Домінікана, Мексика та Єгипет.


Туроператори пропонують варіанти відпочинку і біля моря, і в горах / Фото unsplash

Реакція туроператорів на події в Україні

У перші тижні війни багато операторів пропонували безкоштовне скасування заброньованих турів для громадян України. Також по всьому світу організовувалися спеціальні рейси для тих, хто застряг в якійсь країні. Багатьох, наприклад, вивезли безкоштовно із Куби, Занзібару та Єгипту. Крім цього, з'явилася можливість вилетіти до Туреччини чи Греції з невеликого Жешува, адже в цьому місті є найближчий до кордону з Україною аеропорт.

Помітно затребуваніші стали тривалі поїздки. Якщо до війни тури оформляли здебільшого на тиждень чи 10 днів, то після 24 лютого формат 3 – 4-тижневого відпочинку на Кіпрі, в Туреччині чи Єгипті має більший попит.

Літні пропозиції для відпочинку

Наразі ситуація абсолютно стандартна для початку літнього сезону. Будь-який відпочинок біля моря буде затребуваним – починаючи від бюджетних Болгарії та Албанії та закінчуючи ексклюзивними курортами Міконоса. Найпопулярніші напрямки – Туреччина, Греція, Кіпр, Іспанія. Ціни зростають, готелі та місця на рейсах розпродаються, тому рішення про покупку туру треба приймати швидко, часу на роздуми по 2 – 3 тижні вже немає.

Важливо для українців, які перебувають у Польщі! Громадяни України, які приїхали до Польщі у перші дні війни, вичерпали або найближчими днями вичерпають 90 днів перебування за безвізовим режимом. Якщо українець не має польської візи, карти побуту чи інших підстав на в'їзд до Польщі, повторно заїхати з інших країн в рамках безвізу не вийде. Це стосується і випадків, коли в закордонні паспорти були вписані діти або за відсутності закордонного паспорта.

До слова 90 днів перебування у ЄС: чи можуть українці повторно вернутися до Польщі з вичерпаним безвізом

Тим, хто зараз перебуває в Польщі і не має можливості виїхати, варто вже зараз подбати про відпочинок всередині Польщі. Цього сезону місць однозначно не вистачатиме.


Відпочинок біля моря – завжди актуальний / Фото unsplash

У скільки обійдеться відпочинок

Щодо вартості поїздки, то, наприклад, у Польщі цього сезону оператор Nekera пропонує тури до моря з перельотом з Варшави. У червні тиждень відпочинку зі сніданком та вечерею, включаючи переліт, обійдеться на двох приблизно у 3 750 злотих. Для тих, хто планує добиратися машиною або громадським транспортом, є широкий вибір місць відпочинку – це і гори Татри, Судети, Балтійське море, і озера. За такий же варіант відпочинку на двох (тиждень у готелі зі сніданком та вечерею), але вже без перельоту доведеться заплатити 2 тисячі злотих.

Міжнародні грошові перекази, які доступні 24/7

За допомогою сервісу грошових переказів TransferGo ви можете отримувати або ж надсилати кошти з європейських карток на картку будь-якого українського банку, у якій країні Європи ви б не були Це швидко, зручно та економно – гроші "впадуть" на рахунок за лічені хвилини без жодної комісії.

Як здійснити переказ через додаток TransferGo:

  1. Відкрийте додаток
  2. Вкажіть країну відправника та країну отримувача
  3. Введіть суму переказу та дані отримувача
  4. Натисніть "Надіслати".


Користуватися сервісом TransferGo – зручно / Фото instagram TransferGo