Людський організм не справляється: небезпечна для здоров'я спека посилюється в Європі
- Європа стикається зі зростанням небезпечної для здоров'я спеки. 2023-й став найспекотнішим роком в історії, а Європа виявилася континентом з найбільшим підвищенням температури.
- Липнева спека торік призвела до екстремального теплового стресу на 41% південної Європи, найбільшого за всю історію спостережень.
- Смертність від спеки в Європі зросла на 30%, зокрема у липні 2023 року в Італії було на 7% більше смертей.
- Спека спричиняла екстремальні погодні умови, включаючи лісові пожежі та втрату об'єму льодовиків у гірських регіонах.

Джерело:
ReutersЄвропа все частіше стикається зі спекою. Температурні показники такі високі, що людський організм не може впоратися.
Про це заявила Служба моніторингу клімату ЄС Copernicus і Всесвітня метеорологічна організація.
Читайте також Без туристів місцями богів та героїв: Греція обурила людей "елітарними турами"
Небезпечна для здоров'я спека посилюється в Європі
В останньому кліматичному звіті вчені висвітлили безпрецедентні погодні явища минулого року. Особливо слід відзначити липневу спеку, під час якої 41% південної Європи зазнав екстремального теплового стресу – це найбільша територія в Європі, яка постраждала від таких умов за всю історію спостережень.
Екстремальна спека становить особливу небезпеку для здоров'я людей, які працюють на відкритому повітрі, людей похилого віку та людей з уже наявними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання та діабет,
– йдеться у повідомленні.
Наприклад, у липні 2023 року в деяких районах Італії було зареєстровано на 7% більше смертей, ніж зазвичай. Загалом, за останні 20 років смертність від спеки в Європі зросла приблизно на 30%.
2023 рік став найспекотнішим в історії
Торік глобальна температура злетіла до безпрецедентного рівня, що зробило його найспекотнішим роком за всю історію спостережень. Європа виявилася частиною світу, що зазнала найбільш стрімкого підвищення температури. 2024 рік може стати ще спекотнішим.
Спека також сприяла екстремальним погодним умовам, зокрема повеням. Пов'язано це з тим, що тепліша атмосфера може утримувати більше вологи, спричиняючи сильніші зливи.
Так, у Греції сталася найбільша в ЄС лісова пожежа, а Альпійські льодовики втратили 10% свого об'єму, що залишився, протягом 2022 і 2023 років.