Що робити, коли зламалось авто на трасі в Європі: поради для українських водіїв
Пересуватись дорогами Європи дуже зручно. Гарна якість покриття, розмітка та наявність попереджувальних знаків зроблять подорож комфортною та безпечною. Однак ніхто не застрахований від випадковостей.
Зокрема, авто може несподівано зламатись на трасі в Європі. Міжнародний сервіс TransferGo розповідає, як слід діяти у такому випадку, аби розв'язати проблему безпечно та без штрафів.
Читайте також Ремонт машини в Польщі: що треба знати українцям, які прибувають до країни автівкою
Обладнання автомобілів для руху європейськими дорогами
Кожна країна Європи має свій список обов'язкових елементів обладнання авто, за відсутність яких може бути накладений штраф. Деякі предмети використовуються саме при вимушеній зупинці машини на автостраді, аби убезпечити водія та пасажирів і за можливості полагодити транспортний засіб.
Важливо мати низку обладнання на випадок, якщо автівка зламається на трасі / Фото Pexels
Варто попередньо уточнити, які саме обов'язкові елементи обладнання потрібні у конкретній європейській країні. Однак у будь-якому разі краще мати у своєму авто як мінімум такі речі:
- сигнальний трикутник;
- вогнегасник;
- світловідбивальні жилети – для водія та кожного пасажира;
- аптечка;
- запасне колесо та інструменти для його заміни;
- додаткові лампочки.
Також слід завчасно перевірити справність ременів безпеки в автівці.
Що робити, якщо зламалось авто на трасі в Європі
Якщо з авто трапилась якась проблема, то перше, що треба визначити – чи можна на ньому їхати, чи ні. Якщо машина здатна пересуватися зі швидкістю не менше 40 кілометрів на годину, то можна продовжити рух. Але якщо вам потрібно зупинитися, дійте за наступним алгоритмом:
З'їдьте на аварійну смугу якнайдалі від руху інших авто та увімкніть аварійну сигналізацію в машині.
Перед тим, як вийти з автівки, одягніть світловідбивальний жилет. Особливо це важливо в темну пору доби – ввечері та вночі. Якщо є можливість, вийдіть з правої сторони транспортного засобу.
Якнайшвидше встановіть сигнальний трикутник не менше ніж за 100 метрів від автомобіля. Визначити необхідну дистанцію допоможуть придорожні стовпчики, які встановлені на відстані 100 метрів один від одного.
Водію та пасажирам у світловідбивальних жилетах треба вийти з авто та перейти на іншу сторону бар'єра безпеки.
У деяких країнах за відсутність жилетів або замалу дистанцію при встановленні сигнального трикутника можуть виписати штраф, тож краще не нехтувати цими вимогами.
Виклик допомоги
Встановивши сигнальний трикутник та перейшовши за бар'єр безпеки, треба сповістити дорожну службу про проблему, що виникла. Не намагайтесь полагодити авто до приїзду фахівців. По-перше, це небезпечно, тому що на трасі машини рухаються з великою швидкістю. По-друге, за це теж можна отримати штраф.
Не намагайтеся полагодити авто до приїзду дорожної служби / Фото Pexels
Якщо немає можливості зателефонувати з мобільного, варто скористатися одним з апаратів екстреної допомоги. Вони встановлені через кожні 2 кілометри дороги та позначені помаранчевим або жовтим кольорами та написом SOS.
Також бажано мати під рукою номери телефонів потрібних інстанцій. Наприклад, у Польщі викликати дорожню службу можна за телефоном 19111. До слова, на сайті Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Генеральна дирекція національних доріг і автострад) можна подивитись ситуацію на шляхах цієї країни.
По приїзду працівники дорожньої служби позначать та обгородять місце, де зупинилось авто, аби інші учасники руху заздалегідь бачили перешкоду на дорозі. Після цього якщо ви можете самостійно полагодити машину (наприклад, треба замінити колесо), зробіть це.
Як доставити авто на СТО
Якщо ж авто треба доставити на СТО, то варто пам'ятати, що буксирування машини на трасі дозволено тільки призначеним для цього транспортним засобом. Тобто навіть якщо у вас є знайомий, який міг би на тросі відтягнути автівку в майстерню, то одразу відмовтеся від такого варіанту, адже це буде порушенням закону.
Відбуксирувати авто на СТО можуть лише відповідні служби / Фото Pexels
У випадку, коли ви маєте страховку, яка покриває вартість послуг евакуатора, потрібно звертатися до страхової компанії. Саме вона повинна організувати буксирування автівки. В іншому разі треба самостійно викликати відповідну службу та сплатити за сервіс з власної кишені. Ціна буде залежати від того, скільки кілометрів треба буксирувати автівку.
Ці поради допоможуть вам не розгубитися та легко розв’язати проблему, якщо зламалось авто на трасі в Європі. А за цим посиланням ви також можете дізнатись, що робити, якщо вам треба відремонтувати машину у Польщі.
Автівки ламаються і в рідних та друзів, які можуть перебувати в іншій країні. Якщо вам потрібно допомогти близьким з ремонтом авто та переказати кошти з Європи, обирайте надійний та безпечний сервіс TransferGo. Його переваги вже оцінили понад 5 мільйонів користувачів, які підтримали свою сім’ю та друзів. Також беріть участь у реферальній програмі "Запроси друга" та отримуйте грошові бонуси.