Робота Консульства України у Варшаві: за якими послугами стоять у чергах українські біженці
З початку воєнних дій в Україні Польща гостинно приймає біженців та надає їм різносторонню допомогу. Понад 3 мільйони українських громадян вже отримали тимчасовий притулок у сусідній країні.
Перетинати польський кордон зараз можна з будь-якими документами, зокрема внутрішніми українськими паспортами (ID-картками, паспортами-книжками), дитячими свідоцтвами про народження, протермінованими закордонними паспортами. У зв'язку зі значною міграцією населення, перед консульськими установами утворюються черги. Екстремальні обставини застали людей зненацька: вони виїжджали за кордон поспіхом, а тепер на місці потребують допомоги з багатьох організаційних питань. Розповідаємо, як працює Консульство України у Варшаві та з якими запитами звертаються українці.
Актуально Номер PESEL у Польщі: що варто знати українцям, які приїжджають до країни
Як працює Консульство України у Варшаві
Вже понад місяць Консульство України у польській столиці працює у турборежимі. За день дипломатична установа приймає понад 500 відвідувачів. За потреби послуги громадянам України надають і в неділю.
Найчастіше українці звертаються у Консульство з такими цілями:
- продовжити термін дії закордонного паспорта;
- внести відомості про дітей у паспорт одного із батьків;
- оформити Свідоцтво про посвідчення особи у випадку, коли, крім українського внутрішнього паспорта, немає інших документів.
Щоб полегшити багатогодинне очікування, у Варшаві для українців організували комфортні умови. Люди можуть безплатно поїсти. На місці встановлені біотуалети. На лавках є пледи та ковдри. Крім того, цілий день під стінами Консульства перебуває муніципальний автобус, де можна відпочити та зігрітися. За безпекою відвідувачів цілодобово стежать представники поліції.
Консульство України у Варшаві щодня приймає сотні відвідувачів / Фото TransferGo
У Консультаційному центрі, організованому волонтерами, можна не тільки отримати потрібну інформацію, а й зробити ксерокопії документів. Декілька днів тому тут навіть почали робити фотографії.
Перед візитом українським біженцям потрібно підготувати ксерокопії тих документів, які вони змогли взяти з собою, а також дві фотокартки розміром 3,5 на 4,5 сантиметри.
Порада: у спеціалізованих студіях за фото на документи доведеться заплатити близько 35 – 50 злотих. Проте, багато місцевих фотографів готові організувати безплатні зйомки для біженців. Варто довідатися на місці контакти таких волонтерів.В яких ще містах Польщі є дипломатичні українські установи
Консульства України, окрім Варшави, працюють ще у таких польських містах:
- Вроцлаві;
- Кракові;
- Любліні;
- Гданську.
Усі контакти та години прийому громадян можна переглянути на офіційному сайті Посольства України в Республіці Польща.
Корисна інформація для українців за кордоном
Для громадян України, які виїхали за кордон, актуальним питанням є здійснення міжнародних грошових переказів. Наразі найвигідніші умови для таких операцій пропонує компанія TransferGo. З тарифом "Зараз" надіслати кошти можна лише за дві хвилини та без комісії. Це дозволяє зручно займатися волонтерством з-за кордону та дистанційно підтримувати рідних, які залишилися в Україні.
Служба підтримки сервісу TransferGo надасть професійні консультації 9 мовами, зокрема українською, якщо виникнуть якісь питання при користуванні додатком.
Компанія заснована у 2012 році, має високі рейтинги, є одним найшвидших та безпечних сервісів грошових переказів в Європі. TransferGo обслуговує понад 3,5 мільйоні користувачів на 160 ринках в країнах Європи, Азії, США, Канади та Латинської Америки з офісами в Берліні, Вільнюсі, Стамбулі та Варшаві й штаб-квартирою в Лондоні. Також TransferGo активно підтримує трудових мігрантів та біженців з України.
TransferGo дозволяє робити миттєві й безкоштовні перекази в Україну / Зображення TransferGo