У Польщі погіршилось ставлення до українців: найбільше хвилюються польські жінки
Джерело:
wyborcza.plПоляки стали трохи гірше ставитись до українців. Більшість, як і раніше, налаштовані позитивно, але ця частка зменшилась.
67% поляків досі позитивно ставляться до українців, але ця частка значно знизилася. Про це свідчать останні дослідження Варшавського університету. Чому польські сусіди охололи до українців та як вони це пояснюють – далі в матеріалі.
До теми Хто з українців планує залишитись у Польщі та від чого це залежить: опитування
Більшість поляків все ж налаштовані позитивно
Українські біженці в Польщі – це переважно жінки. Це позначилось на польках, які вбачають в українках потенційних конкуренток. Саме у групі жінок віком до 29 років із середньою освітою помітили найбільш насторожене ставлення до українок.
Дійсно, в мережі чимало оголошень про те, що польські чоловіки шукають собі жінок з України. Спеціальні групи у соцмережах на кшталт "Українки знайомляться з поляками", "Самотні українки в Польщі" та "Українка шукає чоловіка" з'являються регулярно і швидко збирають тисячі людей.
За результатами дослідження, 67% поляків ставляться до українців позитивно. Натомість зросла частка людей, які визначили своє ставлення як негативне – з 8% до 13%. Усього 31% опитаних сказали, що змінили своє ставлення, з них 85% – на гірше.
Раніше 62% поляків вважали, що українським біженцям потрібно допомагати, але зараз так думають лише 40%. І вперше понад половина опитаних (55%) висловились проти надання додаткової допомоги українцям.
Головна причина погіршення настроїв – нібито споживацьке ставлення українців. Про таке сказали 39% польських респондентів. Дедалі більше вважають, що українці не повинні отримувати такі ж соціальні пільги, як і громадяни Польщі.
Українці підіймають польську економіку
Але поляки часто не знають про те, що українці не просто отримують виплати від уряду Польщі, але й працюють на економіку країни. Зокрема, за 2022 рік українські біженці сплатили податків майже на мільярд злотих.
Українці влилися в систему працевлаштування країни і сплачують внески на рівні з поляками. Громадяни України, які є податковими резидентами Польщі, отримують декларацію PIT-11 від свого роботодавця та зобов'язані сплачувати податок на прибуток незалежно від джерела доходу.