За першу половину минулого року Польща видала українцям 484 тисячі 377 віз, розповіло МЗС Польщі у відповідь на запит Укрінформу.

Цікаво Додому не хочуть: більшість українських заробітчан хочуть залишитись в Польщі – опитування

Всього за першу половину 2020 року Польща видала 269 тисяч 875 віз типу D. Це довгострокові візи, які дають можливість перебувати лише на території тієї країни, яка їх видає. Цей показник є на 44% меншим, ніж минулого року.

Крім того, українці за цей період отримали 485 шенгенських віз типу C. Це одразу на 77% менше, ніж було за аналогічний період минулого року – 2 тисячі 112.

Таке різке падіння видачі віз пояснюють пандемією коронавірусу. Зокрема, через карантин в Україні були закриті польські консульства й візові центри в Україні.

Які діють правила для в'їзду в Польщу?


Більшість українців, які зараз перетинають кордон на підставі робочих віз чи карт перебування, мусять проходити в Польщі 14-денний карантин.

Українці також мають змогу здати тест на коронавірус на 10-й день перебування на карантині й отримати його результат наступного дня. Ті, хто, наприклад, приїздять для навчання, самоізоляції не потребують.