Хибно думати, що своєю славою Верона завдячує лише Шекспіру. Місто, розташоване на півночі Італії, починає свою історію ще до нашої ери. Верона була своєрідними "воротами" до Римської імперії. Перш ніж побачити Рим, мандрівників мала вразити розкіш Верони, інформує Закордон 24.

Зверніть увагу Випередила час та вразила світ: історія першої української тревел-блогерки

Однією з головних окрас міста є Арена ді Верона – амфітеатр, на сцені якого у різні століття виступали найвидатніші європейські оперні співаки.

Мандрівка у легенду – місцями Ромео й Джульєтти

Верона – залита італійським сонцем. Древня й фантастично красива. У її вузеньких вуличках хочеться загубитися. Але всі дороги все одно неодмінно виведуть до локацій Ромео і Джульєтти. Скептики скажуть: це – все вигадки. А місцеві екскурсоводи спробують довести, що у кожній вигадці є частинка правди.


Ромео і Джульєтта / Кадр з фільму 2013 року

Історію закоханих з Верони людство знало ще задовго до Шекспіра. Веронці звертають увагу, що про них згадує навіть сам Данте Аліг'єрі, якого можна вважати сучасником Монтеккі й Капулетті. У ті часи у Вероні жили й ворогували чимало знатних родин.

Але історія згадує одну з них – Даль Каппелло. Саме їхній сімейний особняк увійшов в історію як дім Джульєтти й став місцем паломництва мільйонів закоханих.

У 1970-х тут навіть встановили статую Джульєтти. Існує легенда: якщо торкнутися грудей Джульєтти, неодмінно пощастить у коханні. Однак місцеві гіди просять туристів не забувати: Джульєтта була дитиною, тому краще просто взяти її за руку, а магія місця спрацює неодмінно.


Джульєтта у Вероні / Укрінформ

Окрім того, саме ХХ століття подарувало дворику балкон – той самий, на який начебто вечорами виходила Джульєтта.


Балкон Джульєтти / Unsplash

Місцеві думають, що саме дівчина з роду Даль Каппелло могла закохатися у ворога. Однак чим закінчилася їхня історія й чи було все настільки трагічно, як у Шекспіра, історія береже у таємниці. До слова, дім Ромео розташований зовсім поруч. Однак він не став настільки ж популярним. Часто туристи проходять повз, навіть не знаючи, чим цей особняк відрізняється від своїх сусідів.

Чи жили насправді Ромео і Джульєтта? Чи жили вони у Вероні? Чи була Джульєтта Каппулетті насправді Джульєттою Даль Капелло? Так багато запитань. Але Верона не квапиться розкривати свої таємниці. Можливо, було. Можливо, не було. У цьому – чар історії.