Куди поїхати в Польщі восени: 7 атмосферних місць
Хоч осінь часто асоціюється з теплим пледом, гарячим чаєм та затишними вечорами біля каміна, у цю пору подорожі точно не повинні припинятися. Навпаки, деякі місця варто побачити саме восени. Чимало таких локацій є і в Польщі.
Осінь в Польщі – це час, коли немає натовпу навіть в популярних туристичних місцях, ціни нижчі, ніж зазвичай, а у кожному місті не бракує заманливих акцій. Бонусом до усього цього є красиві різнобарвні пейзажі. Тож не відкладайте мандрівку до наступного літа, а гайда в дорогу! Сервіс TransferGo підготував добірку місць, які ідеально підійдуть для осінньої подорожі Польщею.
Читайте також Українці у Чехії: все, що варто знати про життя емігрантів у цій країні
7 місць в Польщі, які варто відвідати восени
Полянчик (Polańczyk)
Це популярна локація, яку відвідують тисячі мандрівників. Та якщо ви не любите натовпу, організуйте подорож після закінчення туристичного сезону. Саме восени відчувається справжня атмосфера Бещад, а місцеві пейзажі стають ще красивішим. Зокрема, в селі Полянчик на вас чекають знамениті Східні Бескиди та Солинське озеро.
У цю пору найкраще милуватися природою з оглядового майданчика, що справедливо називають найцікавішим і наймальовничішим місцем в Полянчику. Розташований він у серці Бещад на висоті 516 метрів над рівнем моря, тож перед вами відкриються дивовижні краєвиди.
Вісла (Wisła)
Місто Вісла, що на півдні Польщі, є чудовою локацією для мандрівки восени. Тут розташована Баранська Гора, де бере свій початок найбільша польська річка з однойменною назвою Вісла.
Серед головних визначних пам'яток: заїжджий двір 1794 року, анклав старої дерев'яної архітектури, стара євангельська школа та президентський замок. Попри розмаїття туристичних місць, мандрівники точно відзначать красу річки Вісли, яка є справжньою перлиною Сілезьких Бескидів.
Парк Мускау (Park Mużakowski)
Ця маловідома перлина Польщі є найбільшим англійським ландшафтним парком у Центральній Європі, який внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він розташований на польсько-німецькому кордоні.
Приготуйтесь, бо на вас чекають кардинально інші ландшафти: ви можете прогулятися по доглянутих алеях серед рівно підстриженої трави, або відправитися в дику частину парку, яка часом нагадує прадавній ліс. Але що б ви не обрали, зможете помилуватися цікавими екземплярами дерев і кущів.
Долина Барич (Dolina Baryczy)
Долина Барич – локація, де кожен відчує затишок. Гуляючи цією місцевістю, крім унікального ландшафту, ви зможете помилуватися осінніми краєвидами і побачити багато цікавих водоплавних птахів.
Долина Барич / Фото birdwatching
Косцелінська долина (Dolina Kościeliska)
Косцелінську долину називають однією з наймальовничіших у Татрах. Колись тут видобували срібло, мідь та залізо. Відтак посеред розкішної природи з’явились хати для робітників, побутові приміщення, корчма та невеликий костел.
Долина простягається на 9 кілометрів від підніжжя і майже до гірського хребта. Туристів вона приваблює різноманіттям місцевої природи: під час прогулянки можна побачити й стрімкі скелі, і гірські потоки.
Вода, що століттями точила скелі, утворила в них багато печер. На сьогодні відомо уже про понад 450.
Мендзиздроє (Międzyzdroje)
Осінь, безумовно, гарна пора для гірських походів, але є чимало людей, які обожнюють жовтневі прогулянки по балтійському пляжу. І польські узбережжя зможуть вразити неймовірною атмосферою. Зокрема, у Мендзиздроє є чим привабити туристів, навіть коли вода у Балтійському морі надто холодна для плавання.
Серед найцікавішого – Променад зірок. Це ділянка набережної поруч з готелем "Амбер", на якій представлені пам'ятні таблички з відбитками рук відомих особистостей польської культури. Aleja Gwiazd була заснована у 1996 році під час Фестивалю зірок.
Крім цього, на набережній є Музей воскових фігур, де представлені скульптури людей, пов’язаних з польським кіно та мистецтвом.
Природний заповідник "Пазурек" (Pazurek)
Розташований він неподалік міста Олькуш та відмінно підходить для вихідних без надмірного екстриму. Крізь ліс тут пролягає туристичний 5-кілометровий маршрут, який можна пройти за півтори – дві години. У “Пазуреку” на мандрівників чекають скельне місто Зубове Скали (440 метрів), утворене з вапняку, а також альтанки, спеціально облаштовані для пікніків.
Варто врахувати, що територія заповідника перебуває під державною охороною з 2008 року, адже тут росте багато рідкісних рослин.
Польща має чим здивувати і в осінню пору. Тож плануйте маршрут до локації, яка найбільше припала до душі, й емоційно перезавантажуйтесь!