Для зимового дозвілля в Чехії є всі умови: траси різних рівнів складності, налагоджена система підіймачів, прокат спорядження та безліч пропозицій для лижників і туристів. Зараз, коли гірськолижний сезон в самому розпалі, міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розповість про 5 найцікавіших напрямків країни, до яких варто придивитися поціновувачам зимових активностей.

Читайте також Робота для українців в Європі: які вакансії та зарплати пропонують у 2024 році

5 найкращих гірськолижних курортів Чехії

 1. Гори Крконоше

Гори Крконоше у Чехії – це найпопулярніший гірськолижний напрямок, який обирають як найвимогливіші сноубордисти і лижники, так і новачки. Завдяки великому вибору гірок різного рівня складності, кожен знайде відповідний спуск, щоб розпочати свою подорож.

Лижники мають можливість піднятися на вершину гори, використовуючи мережу з чотирьох канатних доріг або підіймачів. Гірськолижні схили Крконоше, що охоплюють відстань майже в 55 кілометрів, пропонують широкий рельєф для любителів лижного спорту.

Варто зазначити, що ціна триденного скіпасу для дорослих може досягати 2 390 чеських крон.

Підіймач на гірськолижному курорті

Підіймач на гірськолижному курорті / Фото Pexels

Курорт пропонує відвідувачам не тільки можливості для катання на гірських лижах, але й низку різноманітних розваг для їхнього задоволення – від тренажерного залу, катання на собачих упряжках до спа-центрів та відвідування музеїв. Тож туристи можуть насолодитися різними форматами активного відпочинку та релаксації на курорті.

Щодо найбільших комплексів для відпочинку, то виділяють:

 • Шпіндлерів Млин,
 • Гаррахов,
 • Рокитниці-над-Йізероу,
 • Пец-під-Сніжкою,
 • Янське-Лазне,
 • Карпач,
 • Шклярська-Поремба.

 1. Шпіндлерів Млин

Цей курорт розташований на висоті 1 300 метрів над рівнем моря в горах Крконоші, на території природного парку. Він є найвідомішим у регіоні, адже саме тут проводяться міжнародні змагання.

На курорті 26 кілометрів гірськолижних трас із перепадами від 715 до 1 235 метрів, 40 кілометрів бігових трас та 10 витягів.

Також Шпіндлерів Млин пропонує багато готелів та пансіонатів, які обладнані басейнами, тренажерними залами, тенісними кортами та фітнес-центрами. Тут працюють лижні школи та пункти прокату.

Куди поїхати на лижі в Чехії

Лижне спорядження можна орендувати на курорті / Фото Pexels

 1. Рокитниці-над-Йізероу

Рокитниці-над-Йізероу – це курорт із трасами будь-якої складності. На вершину гори туристів підіймають 28 витягів та рейковий фунікулер. Саме селище невелике, але курорт обладнаний усім необхідним, зокрема. тут є освітлена нічна траса.

Окрім традиційного катання на лижах, на курорті пропонують з'їхати з гори на надувних санчатах. На локації також є сауни та бари, а також окремі облаштовані зони для дітей.

 1. Яблунець-над-Йізероу

Ще одна курортна локація над річкою Йізерою, де сходяться два гірські масиви – Йізерські гори та Крконоше. Сюди приїжджають любителі гірських та бігових лиж. На курорті діють 9 підіймачів.

 1. Пец-під-Сніжкою

Біля міста Пец-під-Сніжкою є відомий лижний парк Скай-Пец (Ski-Pec). Цей парк розташований на висотах від 800 до 1 602 метрів над рівнем моря і 5 – 6 місяців на рік його покриває сніг. Тут найрозвиненіша спортивна та розважальна інфраструктура, і в місті часто проходять змагання, які збирають туристів із Німеччини, Франції, Голландії та Польщі.

У парку прокладені 4 траси для бігових лиж загальною довжиною 17 кілометрів, а також 9 кілометрів трас гірськолижних. На трасах працюють 10 підіймачів і ліфт на 4 крісла. Саме на цьому курорті найвідоміша в Чехії нічна траса Явір, яка закривається тільки о 21 годині.

Також є окремий фан-парк для любителів покататися на сноуборді, з похилими доріжками і трамплінами. А в місті, і біля підніжжя гір розташовані готелі й котеджі, бари й ресторани, тож тут можливий будь-який вид відпочинку: від гірських лиж до шопінгу.