Тож напередодні Дня святого Валентина пропонуємо вам перелік із шести затишних міст в Європі, якими можна сміливо замінити більш популярні романтичні напрямки. Ці напрямки дозволять вам по-справжньому насолодитися подорожжю для закоханих.

Читайте також Різниця вражає: у яких містах Європи – найдорожче й найдешевше житло на Airbnb

6 затишних романтичних міст Європи

  1. Пула замість Дубровника

Торік хорватський Дубровник отримав сумний титул найбільш переповненого міста Європи – в пікові періоди на одного місцевого жителя там припадало 36 туристів.

Щоб уникнути натовпів, можна відправитися в інше прибережне місто в Хорватії – Пулу на березі Адріатичного моря, щоб насолодитися давньоримським амфітеатром, мальовничими пляжами й затишними тавернами з місцевими винами.

Пула

Пула / Фото Unsplash

  1. Аннесі замість Венеції

Хочете прогулюватися старовинним містом уздовж безлічі каналів, але щоб без таких натовпів, як в знаменитій італійській Венеції?

Як альтернативу можна вибрати французьке місто Аннесі, відоме також як Альпійська Венеція. Через центр цього середньовічного міста проходить кілька водних шляхів, що живляться сусіднім озером Аннесі – й все це на тлі гірських вершин.

Аннесі

Аннесі / Фото Unsplash

  1. Феррара замість Флоренції

Флоренція, можливо, є колискою Ренесансу, але причини, чому туристи стікаються сюди – мистецтво світового класу, архітектура, їжа та напої – можна знайти й в інших частинах Італії. Місто Феррара, яке часто не помічають, розташоване між Венецією та Болоньєю, є важливим центром мистецтва епохи Відродження, а також об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Близькість до більш відомих міст робить його відносно спокійним варіантом з меншою кількістю конкурентів, щоб побачити знаменитий замок Кастелло Естенсе і різні палаццо, які можуть похвалитися прекрасними фресками і зразками мистецтва епохи Відродження.

  1. Страсбург замість Брюгге

Красиві ринкові площі бельгійського Брюгге, бруковані вулички і високі церковні шпилі створюють справжню середньовічну казку. Але все це також приваблює величезну кількість туристів. Тихіший, але однаково чарівний Страсбург – недооцінена перлина Ельзасу на франко-німецькому кордоні, що поєднує в собі найкраще з обох країн.

Страсбург

Страсбург / Фото Unsplash

  1. Ческі-Крумлов замість Праги

Велика кількість пива, багата архітектура, що варіюється від готики до бароко та модерну, і лабіринт красивих брукованих вулиць – в Празі є все, що вам потрібно для романтичного відпочинку. І, мабуть, для зовсім неромантичного парубочого вечора – чеську столицю дуже люблять компанії хлопців, що відриваються "як в останній раз".

Уникнути цього можна, відправившись в місто Ческі-Крумлов на півдні Чехії. Володіючи власним статусом ЮНЕСКО, безліччю пам'яток архітектури епохи Відродження і казковим замком, це невелике містечко над річкою Влтавою поєднує в собі пам'ятки столиці зі спокійним і відповідальним туризмом.

  1. Бордо замість Парижа

Проголошений одним з найромантичніших міст світу, Париж приваблює не тільки закоханих. Щоб пізнати всю ту ж романтику, але менше кліше можна відправитися далі на південь.

Бордо

Бордо / Фото Unsplash

Місто Бордо пропонує компактний центр міста, пішохідні бульвари та відреставровану неокласичну архітектуру на кожному кроці.