Розповідаємо, які цікаві місця варто відвідати та що обов'язково слід побачити у столиці Польщі. Перелік must visit локацій підготував міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo.

І ще Як сортувати сміття в Польщі: основні правила та поради

Куди піти та що варто побачити у Варшаві: ТОП-7 місць

Старе Місто (Stare Miasto)

Старе місто включене до списку спадщини ЮНЕСКО і вважається найдивовижнішим районом Варшави. Воно охоплює одразу декілька визначних місць, серед яких Ринкова площа (Rynek Starego Miasta) та Замкова площа (Plac Zamkowy).

Саме з останньої локації досвідчені туристи рекомендують розпочинати знайомство з Варшавою. Масштаби Замкової площі дозволяють відчути всю велич столиці. А особливо красива вона у зимовий період, коли її прикрашають до різдвяних та новорічних свят. Тут також встановлюють головну ялинку країни.

Ринкова площа – це серце польської столиці, де точно повинен побувати кожен мандрівник. Тут на вашому шляху можуть трапитися вуличні музиканти, імпровізовані виставки на різну тематику, по дорозі знайдете безліч сувенірного краму та багато затишних кафе з місцевою кухнею.


Ринкова площа Старого міста у Варшаві / Фото globtroter

Палац культури та науки (Pałac Kultury i Nauki)

Це одна з найголовніших будівель Варшави, яка є ще й найвищою спорудою в польській столиці. У хмарочосі розташовані виставковий центр та офіси, книгарні, кінотеатр, чотири театри, музеї еволюції та технології, торговий центр, кав'ярні і ресторани та навіть басейн. Але найголовніше – відкритий для туристів оглядовий майданчик на 30-му поверсі. Це чудова нагода насолодитися приголомшливим видом на місто з висоти пташиного польоту.

Палац культури та науки / Фото propertydesign

Палац Лазєнковський (Pałac Łazienkowski)

Резиденція останнього польського короля Станіслава Понятовського, яка зведена на штучному острові в парку Łazienki. Інтер'єри, прикрашені картинами Рембрандта і Рубенса, були знищені під час війни, а реконструкція завершилася лише у 1964 році. Палац оточує парк площею 76 гектарів (приблизно 120 футбольних полів). Там встановлений пам'ятник Шопену, біля якого проводяться безкоштовні концерти.

Палац Лазєнковський / Фото unsplash

Центр науки "Коперник" (Centrum Nauki Kopernik)

Куди сходити у Варшаві із дітьми? Відповідь очевидна – у Центр науки "Коперник". Тут буде цікаво усім, незалежно від віку. У музеї кожен відвідувач може самостійно провести унікальні експерименти з математики, хімії, фізики чи біології. У розпорядженні є 500 тисяч інтерактивних експонатів.

Серед постійних експозицій, наприклад, величезний маятник Фуко, який демонструє обертання нашої планети. До будь-якого експоната можна торкнутися і сфотографувати.

Центр науки "Коперник" / Фото pl-tut

Музей Варшавського повстання (Muzeum Powstania Warszawskiego)

Музей переносить відвідувачів у трагічний 1944 рік. Тоді поляки вирішили звільнити Варшаву від окупантів. Повстання тривало 63 дні. Тут буде цікаво і дітям, і дорослим. На чотирьох поверхах розмістилося понад 750 експонатів. Найбільше увагу привертає копія бомбардувальника Liberator B-24J, відтворена в реальному масштабі.

Аби відвідати Музей Варшавського повстання безкоштовно, приходьте у будь-який понеділок. Цього дня тижня вхід до музею вільний. В інші дні ціни на квитки залишаються незмінними: звичайні – 25 злотих, пільгові – 20 злотих.

Музей Варшавського повстання / Фото warszawa.naszemiasto

Сад на даху бібліотеки Варшавського Університету (Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego)

Цей сад складається із двох частин та є однією з найбільших подібних споруд у Європі. Нижня частина простягається на 15 тисяч квадратних метрів, а зверху можна гуляти серед рослин, що ростуть на площі 2 тисячі квадратних метрів. Перевага верхньої частини в тому, що з даху відкривається приголомшливий вид на Віслу. Вхід безкоштовний.

Сад на даху бібліотеки Варшавського Університету / Фото zielonainfrastruktura

Варшавський зоопарк (Ogród Zoologiczny)

Ще одна можливість провести цікаві вихідні разом з дітьми. На площі у 40 гектарів мешкає понад 3500 тварин. Серед них є унікальні для Польщі, яких немає більше ні в одному зоопарку країни: мурахоїди, гепарди, газелі та інші. А ще тут можна побачити слонів, верблюдів, жирафів, левів, носорогів, мавп та багато інших тварин.

Варшавський зоопарк / Фото modanamazowsze

Історичних, культурних, архітектурних пам'яток та й просто цікавих локацій у Варшаві вдосталь. Усі вони у комплексі допоможуть пізнати столицю ближче та дозволять поглянути на місто під різними кутами. Усе, що потрібно, – запланувати культурну програму на вікенд та насолоджуватися прогулянкою.