Компенсація за утримання українських біженців: хто може отримати та як це зробити
Понад 2,5 мільйона осіб знайшли тимчасовий прихисток у Польщі. Уряд країни не тільки відкрив українцям доступ до державних соціальних програм, але й подбав про тих, хто надав житло та харчування людям, які втекли від війни.
Кому належить компенсація за утримання українських біженців і як її отримати, розповів сервіс TransferGo.
До теми Польща продовжила терміни виплати допомоги за підтримку біженців з України
Хто може отримати компенсацію
Для розміщення українських біженців у Польщі оперативно було організовано спеціальні центри, де можна переночувати та отримати необхідну допомогу. Багато поляків запропонували пожити безплатно у своїх помешканнях, водночас чимало біженців зупинилися у друзів чи родичів.
Уженд у Варшаві, в якому подають заяви на компенсацію / Фото TransferGo
Так, 16 березня у Польщі набула чинності ухвала про виплату грошової допомоги на забезпечення проживанням та харчуванням громадян України, які прибули до Польщі через війну.
Зауважте! Розмір допомоги – 40 злотих на день на одну особу.Компенсацію можуть отримати всі, хто надав житло та харчування біженцям, тобто не лише громадяни Польщі, а й українці, які дали притулок своїм родичам. Якщо людина не є власником квартири, а орендарем, то вона також може подати заяву.
Щоб отримати компенсацію, потрібно звернутися в уженд / Фото TransferGo
Станом на сьогодні допомога надається за період фактичного забезпечення проживання та харчування не більше ніж 60 днів. Можливо, згодом цей термін буде переглянуто.
Як оформити заяву на компенсацію
Спочатку потрібно заповнити бланки заяви про отримання допомоги на забезпечення проживання та харчування громадян України. Бланк складається із двох частин:
- У перші свої дані вносить людина, яка дала притулок біженцям;
- Друга частина – додаток, до якого вноситься інформація про біженця (ім'я, прізвище, PESEL, період проживання).
Подати заяву можна в уженд за місцем проживання. Онлайн запис на прийом в уженди Варшави за посиланням.
Зверніть увагу Відмінності у ПДР та штраф 6000 злотих: що варто знати українським водіям, що опинилися в Польщі
При цьому, якщо у вас є довірений профіль (profil zaufany) або кваліфікований електронний підпис, то заяву можна подати через електронну платформу послуг державного управління ePUAP.
Подати заяву можна в уженд за місцем проживання, наприклад, у Варшаві / Фото TransferGo
Що ще треба знати
Заява про компенсацію розглядається протягом 30 днів. Виплата провадиться за період, у якому вже було забезпечено проживання та харчування громадянам України.
Гроші надійдуть на вказаний у заяві рахунок польського банку.