Програма Homes for Ukraine у Великій Британії: все, що треба знати українцям

13 вересня 2022, 19:05
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Ще у березні 2022 року Велика Британія запустила спеціальну програму Homes for Ukraine для громадян України. Вона потрібна тій категорії українців, які не мають родичів у Сполученому Королівстві, але хочуть виїхати туди у зв'язку з війною.

Міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розповідає про можливості цієї програми. Дізнайтеся, хто і на яких умовах може нею скористатися. Можливо, ці поради стануть вам у пригоді.

Читайте також Чек-ліст для тих, хто їде з Польщі: які справи потрібно завершити перед виїздом з країни

Homes for Ukraine

Ця українська спонсорська схема дає змогу громадянам України та їхнім родичам приїхати до Великої Британії, якщо в них є спонсор за програмою – особа, готова надати біженцям своє житло не менш як на 6 місяців. Участь у програмі безкоштовна. Ви зможете жити, працювати й навчатися у Великій Британії, а також отримувати доступ до державної грошової допомоги.

Слід зауважити, що Уельс та Шотландія наразі призупинили прийом заявок за програмою Homes for Ukraine. Однак інші частини Сполученого Королівства продовжують.

Права, гарантовані українцям за програмою:

  • право на легальне перебування протягом 3 років;
  • житло, надане спонсором щонайменше на 6 місяців;
  • право на роботу;
  • доступ до Національної служби здоров'я;
  • доступ до деяких соціальних виплат;
  • доступ до навчальних закладів.

Хто може податися на програму

Подати заявку можуть громадяни України і їхні прямі родичі, які досягли 18-річного віку, а також діти до 18 років, якщо із ними до Британії прямують батьки чи опікуни.

Щоб отримати візу за програмою, ці категорії осіб мають:

  • засвідчити, що вони проживали в Україні станом на 1 січня 2022 року;
  • перебувати поза межами Великої Британії;
  • знайти спонсора, який відповідає вимогам і готовий надати житло.


Які категорії осіб мають право податися на програму Homes for Ukraine / Фото UnSplash

Як подати заявку

Головною умовою для заповнення заявки та отримання візи є наявність спонсора. На жаль, українцям, охочим виїхати у Британію, спонсора доведеться шукати самостійно. Ним може бути як людина, яку ви вже знаєте і яка готова надати вам житло, так і хтось незнайомий.

Якщо є знайомий спонсор:

Якщо ви знаєте британця, що готовий забезпечити вас житлом на 6 місяців, то потрібно лише заповнити заявку, вказавши свої дані та контакти спонсора.

Натомість британцю достатньо заповнити разом із вами вашу візову форму, вказавши всі ваші та свої контакти. При цьому він буде повинен пройти перевірку урядових уповноважених осіб, зокрема, показати будинок на предмет відповідності нормам безпеки й здатності вмістити вас і вашу сім'ю.

Якщо нема знайомого спонсора:

У випадку відсутності знайомого спонсора знайти його можна подавши заявку на волонтерському сайті Homesforukraine, Reset або Usp.uk.

Коли спонсора знайдуть, вам прийде лист із підтвердженням. Тоді разом зі спонсором беріться за заповнення заявки на візу. Заявка подається онлайн. Пам'ятайте, якщо на сайті не проявлятимете активність впродовж 25 хвилин, то вас автоматично виб'є із системи й доведеться робити все спочатку. Тому краще підготувати скани всіх документів заздалегідь.

Цікаво Найважливіше поважати правила країни, куди ти переїхав: українка розповіла про життя у Фінляндії

Які документи потрібні

Якщо у вас є дійсний біометричний закордонний паспорт, вам достатньо заповнити візову форму онлайн без відвідування візового центру.

При заповненні форми вам потрібно буде додати копію сторінки паспорта, де є фотографія. Також потрібно буде прикріпити копії документів, що засвідчують особу вашого спонсора (паспорт, дозвіл чи карта проживання, водійське посвідчення). Ще слід буде вказати адресу спонсора.

Після обробки вашої заявки вам надійде офіційний дозвільний лист із підтвердженням вашого права подорожувати у Британію. Цей лист і є візою, яку потрібно буде показати прикордонникам при посадці на літак тощо.


Які документи потрібні для оформлення візи за програмою Homes for Ukraine / Фото UnSplash

Після прибуття в країну впродовж 6 місяців потрібно заповнити форму. Вона необхідна для отримання дозволу на проживання до 3 років.

Якщо нема дійсного біометричного закордонного паспорта, ви можете заповнити цю ж форму, зазначивши відсутність документа. Після заповнення заявки вам потрібно буде з'явитися у візовий центр для здачі біометричних даних. У вас візьмуть фото та відбитки пальців.

Зауважимо, в Україні наразі візовий центр не працює, тому для отримання візи доведеться поїхати в одну з європейських країн, наприклад, у Польщу.

Під час візиту знадобляться один або більше з таких документів:

  • українська ID-картка;
  • комбінація інших документів, наприклад, водійське посвідчення з фотокарткою і свідоцтво про народження.

Також потрібно буде надати копії документів вашого спонсора.

Гарячі лінії для допомоги

Якщо вам потрібна допомога, телефонуйте на безплатну цілодобову гарячу лінію +44 808 164 8810 (0808 164 8810 у Великій Британії). Якщо ви не можете телефонувати на британські номери 0808, зверніться за номером +44 (0)175 390 7510.

Також працює корисний сайт Ukrainian Sponsorship Path UK, де є безплатна підтримка з усіх питань щодо спонсорської програми для українців.