Прогнози експертів на наступний рік ще оптимістичніші, інформує 24 Канал. Скільки можна буде заробляти у Польщі з 2024 і як безпечно знайти роботу – розкажемо далі.

Читайте також У 2022 році українці у Польщі отримали рекордну кількість польських паспортів

Зростання зарплати у Польщі – систематичне

У цьому році розмір мінімального окладу в Польщі вже збільшували – до 3 490 з 3 010 злотих. Але з липня відбудеться ще одне підвищення, до 3 600. Тобто від початку року зарплата зросте майже на 700 злотих. Про це повідомляє inpoland.net.pl.

Більш того, за прогнозами аналітиків, розмір окладу буде поступово зростати і надалі. Федерація польських підприємців розрахувала, що на підставі показників багаторічного фінансового плану держави, рівень мінімальної зарплати у січні 2024 року сягне 4 254 злотих (37,4 тисячі гривень). А мінімальна погодинна ставка становитиме 27,8 злотих (245 гривень).

Підвищення заробітної плати у Польщі триває з 2007-го. Найбільший перерахунок провели у 2023 році, збільшивши мінімальну оплату праці на 17,8% та у 2020 році (на 15,5%). Аналітики зазначають, що перерахунок підвищення мінімального окладу відносно інфляції "відстає" на 2 роки. Тобто найменша зарплатня має бути більшою, ніж наразі розраховано.

Яка мінімалка в інших країнах Європи?

Ще одне дослідження про зарплати у Польщі підготували аналітики Picodi.com. За їхніми даними, держава займає 19 місце у рейтингу мінімальної зарплати серед 67 досліджених країн.

Ось дані зростання мінімалок за 2023 рік у популярних для українців країнах Європи:

  • Молдова (зросла на 32,5%)
  • Литва (на 27,1%)
  • Румунія (на 24,5%)
  • Німеччина (на 21,9%)
  • Угорщина (на 16%)

Як українцям безпечно знайти роботу в Польщі?

Громадяни України можуть розпочати працювати в Польщі і без дозволу на роботу. Але польський уряд вимагає від роботодавця повідомити управління про найманого робітника протягом 14 днів.

Як українцям безпечно знайти роботу в Польщі / Фото UnSplash

Далі розберемо, що потрібно врахувати українцям під час роботи у Польщі:

  • Всі послуги бюро праці є безплатними.
  • Важливо використовувати надійні бюро праці і не розглядати сумнівні пропозиції із підозріло високою оплатою. Можна зайти на сайт повітового бюро праці oferty.praca.gov.pl або встановити додаток ePraca.
  • Працювати без трудового договору не дозволяє законодавство Польщі. Тому не погоджуйтесь на такі пропозиції роботодавця. Інакше – ваша робота буде нелегальною і ви втратите свої законні права.
  • Уважно ознайомтеся з умовами трудового договору. За необхідності, попросіть перекласти та роз’яснити незрозумілі частини.
  • Якщо ви стали жертвою злочину – негайно повідомте про це до поліції. А якщо ваш роботодавець застосував фізичну силу або примус, варто звернутись до Національної інспекції праці.

Зростання рівня заробітної плати у Польщі – це позитивний сигнал для українців, які планують знайти роботу в сусідній країні. Важливо, що розмір мінімального окладу продовжує підвищуватись із 2007 року з хорошими прогнозами експертів на майбутнє. Але варто завжди пам’ятати про свою безпеку і перевіряти інформацію про роботодавця у Польщі.