Так, ініціатива "Not-Ticket Ukraine", завдяки якій біженці з України могли безкоштовно користуватися громадським транспортом Відня та послугами Австрійської федеральної залізниці (ÖBB), припиняє свою дію. Щоправда, для певної категорії українців безкоштовні квитки все ж будуть доступними.

Читайте також Як вступити до університету Польщі: найголовніше про польську систему освіти і вартість навчання

Хто може розраховувати на безкоштовний проїзд в рамках "Not-Ticket Ukraine"

З початку листопада 2022 року українцям оплачувати проїзд в потягах ÖBB не потрібно у випадку першого в’їзду в Австрію і у випадку транзиту через країну (поїзди з Бржецлава, Братислави чи Хедьєшалома до пункту призначення в Австрії або до прикордонних станцій у напрямку Німеччини, Швейцарії та Італії).

Відтак, ÖBB видаватиме "Квиток для українців, які вперше прибувших" (Erstankunft Ukraine-Ticket). Для цього потрібно пред'явити український паспорт. Власники такого безкоштовного квитка зможуть ним скористатися лише впродовж 24 годин з моменту видачі.

Решту ж українців, які довше перебувають в Австрії, повинні самостійно оплачувати проїзду у потягах ÖBB.

Як і де можна отримати Erstankunft Ukraine-Ticket

Безкоштовний квиток українці, які вперше прибули до Австрії, зможуть отримати безпосередньо у поїзді по дорозі від прикордонних станцій Бржецлав (Чехія), Мархеґґ і Кіттзее (Словаччина) та Хедьєшхалом (Угорщина) до Відня.

Якщо ж біженці не зустрінуть в поїзді жодного провідника, то видаватимуть Erstankunft Ukraine-Ticket на Центральному вокзалі Відня та на Центральному вокзалі Граца (у туристичному центрі ÖBB).