Через повномасштабну російсько-українську війну багато українських дітей змушені продовжувати навчання за межами України. І ледь не найбільше наших учнів приймуть польські школи. Розповідаємо, чого очікувати та до чого готуватися першачкам, старшокласникам та їхнім батькам 1-го вересня у Польщі.

Це цікаво Робота в Чехії для українців: які вакансії найпопулярніші та скільки можна заробити

Коли приходити на лінійку в Польщі

Свято у польських школах з нагоди 1 вересня зазвичай починається о 9 чи 10 годині. Проте адміністрації кожної школи окремо встановлює час початку та інформує батьків через електронний щоденник, сайт, соцмережі або додатково, вивішуючи оголошення на дверях навчального закладу.

Особливості святкування День знань у Польщі

Учні у цей день одягаються святково, але в Польщі немає традиції дарувати 1-го вересня квіти та цукерки вчителям. Натомість першачки в школі отримують так званий "Ріг достатку" ("Róg obfitości") – кольоровий ріжок, наповнений солодощами. Назва походить з грецької міфології. За легендою, Зевс благословив зламаний ріг своєї кози Амальтеї. Вважалося, що в кого є такий символ, той живе в достатку.

Як проходить лінійка в польських школах

Приносити підручники та зошити не потрібно, але варто прийти на "Apel" – аналог шкільної лінійки в Україні. Оскільки 1-го вересня польські учні не мають уроків, то цей день присвячений зустрічі з учителем чи вирішенню організаційних питань. Для першокласників також часто організовують спільні ігри, щоб діти краще познайомилися між собою та швидше адаптувалися в школі.