Як українцям у Польщі підготуватись до православного Великодня: корисні поради
Цього року православні християни відзначатимуть Великдень 24 квітня. Сім'ї з України, які втекли через війну за кордон, не планують пропускати головне християнське свято.
Як підготуватися до православного Великодня українцям у Польщі й де можна буде освятити пасочки, розповідає 24 канал за підтримки сервісу переказу коштів TransferGo.
Читайте також 2400 кілометрів за 4 дні: історія українки, яка евакуювалася машиною до Польщі
Паски до Великодня
Головний атрибут майбутнього свята – ароматні паски. Купити в Польщі борошно, дріжджі та інші інгредієнти для випічки неважко. Та справжнім квестом буде знайти форму для майбутньої паски.
У магазинах Польщі продається багато різних форм для випікання з різних матеріалів – скла, металу, силікону та алюмінієвої фольги. Але таку форму, щоб можна було спекти нашу традиційну паску, знайти важко. Звичайні паперові для пасок можна придбати у магазинах українських товарів. Однак треба поспішити, бо їх розбирають дуже швидко.
Один з українських магазинів у Польщі / Фото TransferGo
Форми
Форми для пасок (formy do panettone) пропонують польські інтернет-магазини. 5 паперових форм об'ємом 500 грамів коштують близько 10 злотих. Також треба враховувати вартість та час доставки. Можна придбати форми оптом – 220 штук об'ємом 500 грамів обійдуться у 260 злотих без доставки.
Можете зупинитися на металевих формах, адже вони служитимуть довше, але й ціна на них відповідна. Невелика обійдеться в 35 злотих.
До слова! Якщо ви за кордоном і маєте змогу допомагати рідним в Україні, або ж вам потрібно переказати гроші на українську картку, користуйтеся TransferGo. Це надійний міжнародний сервіс із переказу коштів.Колись формами для пасок були металеві банки від консервації. Тож можете знайти у YouTube відеоролики, як зробити формочки з алюмінієвої фольги та пекарського паперу своїми руками. Спеціальних знань для цього не потрібно, та й часу це займе небагато.
Все, що треба знати про форми для пасок у Польщі / Фото з відкритих джерел
Також можна придбати вже готову паску. Їх продають знову ж таки в магазинах з українськими продуктами. Багато оголошень про виготовлення пасок на замовлення з'явилося у соціальних мережах. 300-грамова пасочка коштує близько 35 злотих, 400-грамова – близько 45 злотих.
Зауважте Відмінності у ПДР та штраф 6000 злотих: що варто знати українським водіям, що опинилися в Польщі
Великодні яйця
У Польщі до Великодня теж фарбують яйця, тож із цим набагато простіше, ніж із формами для пасок. У місцевих магазинах можна придбати фарбу, наклейки та термозбіжну плівку для яєць. У крайньому разі можна використовувати натуральні барвники:
- коричневий: кава, лушпиння цибулі;
- зелений: шпинат, петрушка;
- жовтий: куркума, шафран;
- малиновий: буряк;
- синій: червонокачанна капуста, чорниця.
Великодні яйця / Фото UnSplash
Богослужіння та освячення пасок на православний Великдень в Польщі
У Польщі діє кількасот православних храмів. Знайти найближчу православну церкву можна за допомогою Google Maps. У пошуку треба ввести запит: cerkwie prawosławne.
Найбільші православні храми у Варшаві:
- Собор Святої Рівноапостольної Марії Магдалини (Solidarności 52)
Собор Святої Рівноапостольної Марії Магдалини / Фото TransferGo
Собор Святої Рівноапостольної Марії Магдалини всередині / Фото TransferGo
- Церква Святого Іоанна Листвинчика (Wolska 138/140)
- Храм Святої Софії, Мудрості Божої (Puławska 568)
- Церква Успіння Пресвятої Богородиці (Miodowa 16)
Церква Успіння Пресвятої Богородиці / Фото TransferGo
Освячення пасок у багатьох православних храмах проходитиме у суботу протягом дня, а також у неділю вранці. Точний час краще дізнатися наперед безпосередньо у церкві.
Графік освячення великодніх кошиків у Соборі Святої Рівноапостольної Марії Магдалини / Фото TransferGo