Як поляки й українці ставляться до сім'ї, грошей і роботи: спільні та відмінні риси двох народів

22 березня 2023, 17:21
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

З перших днів повномасштабної війни поляки не залишилися осторонь, прийнявши безпрецедентну кількість біженців з України. Вони донатили, відправляли гуманітарну допомогу і навіть надавали власні домівки для прихистку українців. Тож нумо розбиратися, які спільні та відмінні риси у жителів Польщі й України.

Безперечно, поляки та українці – дві національності зі своєю власною культурою, історією та традиціями. Разом з тим, ці сусідні народи мають звички, які їх об'єднують і відрізняють на побутовому рівні. Про ставлення до грошей, роботи і сім’ї по дві сторони українсько-польського кордону, розповідає сервіс TransferGo.

Читайте також Як викликати екстрені служби в різних країнах Європи: список номерів телефонів

Чим схожі поляки та українці: 3 спільні риси

  • Сім'я є важливим "центром" життя

І в Польщі, і в Україні вважають, що сімейні зв'язки й цінності повинні бути в пріоритеті серед суспільства.

Та тут є і чимала відмінність. У Польщі обидвоє батьків приймають активну участь у вихованні дитини, тож на дитячих майданчиках можна часто зустріти татуся із дітками. Крім цього, у відпустку по догляду за новонародженою дитиною нерідко йдуть не жінки, а чоловіки. Часто рішення приймають, виходячи з того, хто приносить у сім’ю більший дохід.

Загалом в обидвох країнах велику увагу приділяють вихованню дітей: батьки намагаються більше проводити з ними часу, виказують підтримку, всебічно розвивають малечу та записують на гуртки. Водночас поляки менше обмежують нащадків та часто дають змогу вибору навіть у дрібничках – кольорі канцелярії, хобі чи страві.

  • Гостинність

Обидва народи є гостинними. Вони люблять приймати гостей, пригощати їх найсмачнішими домашніми стравами і дарувати подарунки. Традиція родинних зборів та святкування в обох культурах досягає піку у різдвяні та великодні дні, коли за столом збираються родичі та друзі.

  • Харчові звички

Польська та українська кухні мають багато спільного. Наприклад, по обидві сторони українсько-польського кордону полюбляють картоплю, м'ясо, капусту, сир, вареники, а також оселедець. Особливе місце в раціоні посідають борошняні страви та випічка: чимало супермаркетів готують смачну здобу, яка не залежується на прилавках через великий попит.

Як поляки, так і українці слідують харчовим трендам. Так, наразі в обидвох країнах популярним є вегетаріанство. Ті, хто відмовився від споживання м’яса, мають чималий вибір продуктів, що не порушує їхнього раціону.

З усім тим, існують і деякі відмінності. У поляків, наприклад, більше розвинена кавова культура, тоді як українці віддають перевагу чаю та компотам.

І поляки, і українці люблять збиратися родиною за святковим столом / Фото pexels

Відмінні риси між жителями Польщі й України

  • Релігія

Більшість поляків та українців є християнами (католики та православні відповідно), а тому церква відіграє важливу роль в їхньому житті. Щоправда, рівень релігійності в Польщі вищий, ніж в Україні.

Щонеділі поляки систематично масово відвідують костели, тож на вулицях у цей день можна побачити чимало людей, які повертаються додому з богослужіння. Зважаючи на це, неділя – неторговий день, тож більшість магазинів тут закриті.

Позначається релігія і на буденному житті поляків. Так, День ангела тут більш вагоме свято, аніж день народження. А якщо говорити про уродини, то тут їх не святкують так масштабно, як в Україні.

Крім цього, у Польщі активно залучають до релігії дітей та підлітків – навіть у звичайних школах є обов'язковий тематичний предмет.

  • Ставлення до роботи

Два народи називають працьовитими. Проте жителі Польщі зазвичай більш націлені на точність та пунктуальність. У підході до праці вони більш консервативні, часто затримуються в одній компанії та розвиваються в її межах.

Водночас українці є більш динамічними, схильними до спонтанних ідей та гнучкими у прийнятті рішень.

  • Ставлення до грошей

Цей аспект також може відрізняти польський народ від українського. Жителі сусідньої держави є економнішими у покупках, не мають за ціль придбати саме брендові речі, особливо, якщо мова йде про одяг. Натомість чимало коштів поляки вкладають у свій дім, зокрема, у святковий чи буденний декор, устаткування чи побутові прилади. Це можна простежити у сезон новорічних свят: у цей час на вулицях польських міст і сіл можна побачити чимало балконів і присадибних ділянок, рясно прикрашених гірляндами.

Водночас для українців мода – особлива частина життя. Люди зазвичай слідують трендам, а також полюбляють купувати брендові речі.

Ставлення до грошей відрізняє поляків та українців / Фото pexels

Хай там як, але усі цінують комфорт. Тож кожному українцю за кордоном варто познайомитись з TranferGo. Цей сервіс стане в пригоді, коли вам потрібно швидко та безпечно переказати гроші на українську картку. Миттєво і за мінімальними комісіями надіслати кошти можна з будь-якої точки Європи.