ЄС готується до Великодня: ярмарки у яких столицях варто відвідати

22 березня 2024, 16:40
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Великдень – одне з найулюбленіших сімейних свят європейців. Цьогоріч християни західного обряду святкують його у неділю, 31 березня. У багатьох європейських столицях вже відкрилися великодні ярмарки.

Головні площі європейських міст тимчасово перетворилися у локації для святкувань. Тут минуле й сучасне поєднується, віддаючи шану традиціям й створюючи неповторну святкову атмосферу.

Зверніть увагу Квитки і житло варто бронювати вже зараз: найперспективніші напрямки для відпочинку у 2024 році

Які європейські великодні ярмарки варто відвідати, щоб зарядитися святковим настроєм, розібрався міжнародний сервіс грошових переказів TransferGo.

Злата Прага – столиця ярмарків

Прага – популярна серед туристів у будь-яку пору року. Однак весна у "золотому місті" – справді чарівна. У парках розквітають мигдаль та сакура, а на головних площах міста з'являються ярмаркові казкові будиночки.

Чехію вважають однією з найатеїстичніших країн Європи. Однак Великдень там святкують з радістю. Пекарі випікають "баранчиків", майстрині розписують "краслице" (сувенірний аналог наших крашанок, однак без вмісту всередині), а в крамницях продають "помлазки" (вербові прутики, перев'язані барвистими стрічками) для великодніх ігор.


На ярмарках можна придбати чудові сувеніри на подарунки друзям / Praha 2

Найпопулярнішими у Празі є великодні ярмарки на:

  • Староміській площі;
  • Вацлавській площі;
  • Площі Республіки.

Окрім того, родзинкою туристичної частини міста є Празький град – дім Богемських королів. Наразі це – одна з головних пам'яток міста та офіційна резиденція президента Чехії. Щороку на території комплексу також встановлюють розкішний великодній ярмарок. Однак туристів попереджають: щоб потрапити туди, доведеться простояти у черзі й пройти перевірку металошукачами. Ця безпекова процедура – актуальна упродовж року, а не лише у святковий період.


Прагу прикрашають до Великодня / Praha 2

Варто зауважити, що на ярмарках у Празі часто працюють й українці. Тому навіть якщо ви не володієте іноземними мовами, можна розпитати детальніше про товари й обрати чудові великодні подарунки собі та рідним.

Відень – місто величі та святкових традицій

З давніх часів Відень славиться своїми ярмарками. Не встигають закритися різдвяні, як люди вже починають очікувати великодні.

Ярмарки у Відні – чудова нагода для людей з різних куточків Австрії презентувати свої унікальні вироби мистецтва та пригостити людей традиційними стравами.

Перед Великоднем до Відня прибуває рекордна кількість туристів. І хоча більшість крамниць та закладів у неділю, 31 березня, зачинять, ярмарки працюватимуть на повну силу. В цей час на центральних вуличках австрійської столиці буде ніде яблуку впасти. Тому якщо хочеться камерності й тиші великодні ярмарки Відня – точно не найкраще місце.


На Великдень до Відня приїжджають тисячі туристів / Unsplash

До слова, найбільші черги фіксують саме до яток з їжею. Австрійці не зраджують своїм традиціям, тому й на Великдень їдять ковбаски (справжній делікатес – з вепрів) та запивають їх гарячим вином. Окрім того, на свято місцеві жителі й туристи з'їдають тисячі яєць: звичайних та шоколадних. На кожному ярмарку знайдуться різноманітні писанки: їстівні та сувенірні.

Великдень для австрійців – час символічних подарунків. Найчастіше одне одному презентують шоколадних зайців. Місцеві кондитери також готують різноманітні шоколадні смаколики.

Найпопулярнішим є великодній ярмарок біля палацу Шенбрунн. Там встановлюють найбільше ярмаркових будиночків та велику святкову карусель. А барокова архітектура палацу дозволяє наче телепортуватися у минуле й відчути себе почесним гостем часів Франца Йосифа та імператриці Сіссі. Окрім того, біля Шенбрунна відбувається чимало культурно-розважальних заходів. Зокрема, майстер-класи та концерти класичної музики.

Також туристам рекомендують відвідати ярмарки на площах:

  • Фрайунґ;
  • Ам Хоф.

А для людей з дітьми створені вечірки у Пратері – головному парку розваг Відня. Зокрема, на Великдень там пропонують безплатні атракціони та різноманітні цікаві заходи.


Великодній ярмарок у Шенбрунні / Angelika Kessler

Цьогоріч кафе й ресторани Відня також вирішили долучитися до великодніх святкувань. Зокрема, відвідувачам пропонують спеціальні бранчі.

Варшава – місто свята й радості

Великдень – одне з головних свят у Польщі. Головний ярмарок міста відкривається на вулиці Krakowskie Przedmieście (краківське передмістя). Там не лише пропонують різноманітні польські смаколики, але й готують багато тематичних заходів, аби гості провели час цікаво та пізнавально. Зокрема, влаштовують майстер-класи з декорування святкового столу, розпису опольських крашанок, лозоплетіння тощо.


Центр Варшави на Великдень тішить казковою атмосферою / Unsplash

Окрім того, на території Варшави запрацюють чимало локальних ярмарків. Традиційно відвідувачів частують легендарним журеком, паштетом, рулетами, фаршированими яйцями та солодкою випічкою.

На Великдень у Польщі заведено дарувати подарунки. Тому на великодніх ярмарках продають чимало милих сувенірів. Якщо на зимові свята до дітей приходить Святий Миколай, то на Великдень подарунки залишає Зайчик. Він може передати їх через батьків або заховати у саду.

Париж – Великдень зі смаком шоколаду

Щороку у великодній час до французької столиці приїжджають тисячі туристів. Варто зауважити, французи трішки засмучені, що цьогоріч Великдень – так рано, оскільки примхлива паризька погода може ще не налаштуватися на лагідний весняний лад.


Перед Великоднем Париж "розквітає" / Unsplash

Зазвичай на Великдень у храмах Парижа відбуваються святкові служби, а тоді люди йдуть веселитися і радіти святковому дню. Маленькою традицією є зібратися з найближчими людьми на святковий бранч.

Великодні ярмарки з'являються як на головних вулицях, так і в маленьких затишних двориках, де знайти їх – справжній сюрприз.

Як не дивно, справжнім символом Великодня для Парижа є шоколад. Місцеві кондитерські намагаються перевершити одна одну у створенні шоколадних шедеврів, а черги до них такі, що можна стояти до різдвяних ярмарків. Традиційно великодню колекцію готує й одна з найвідоміших кондитерських у світі, французька зірка – Ladurеe.


Шоколадна писанка від Ladurеe / maisonladuree

Як українцям добратися на ярмарки у столиці ЄС

Українці мають такі варіанти, як добратися на великодні ярмарки у країни ЄС:

  • потягом;
  • літаком з інших країн;
  • автобусом.

Також майже всі українські туроператори пропонують тури на великодні ярмарки. Пропозиції є на будь-який смак та гаманець.

Нагадаємо, що матеріально допомогти близьким в Україні перед Великоднем можна з будь-якої точки Європи. Для цього варто скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Переказ грошей буде простим, легким та за максимально вигідним курсом. Якщо ж скористатися реферальною програмою "‎Запроси друга", можна отримати ще й грошові бонуси.