Платні дороги в Європі: що варто знати українським водіям

19 травня 2023, 14:45
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

TransferGo

Подорожувати Європою автомобілем не тільки цікаво, але й досить зручно. Однак перед тим, як вирушати у мандрівку, важливо перевірити, чи будете ви їхати автомагістралями.

Якщо так, то краще заздалегідь дізнатися про умови їх використання. Сьогодні міжнародний сервіс з переказу коштів TransferGo розповідає про платні дороги в Європі та штрафи за порушення правил їх користування.

Читайте також Куди поїхати відпочити на море у Європі: 5 курортів не за всі гроші світу

Чим відрізняються платні дороги від звичайних

Платні дороги в Європі відрізняються від безкоштовних якістю покриття та організацією дорожнього руху. На таких автомагістралях немає світлофорів, поворотів ліворуч, а посередині встановлений бар'єр безпеки. Все це дозволяє пересуватися такими шляхами швидше, ніж звичайними.

Варто зазначити, що всі платні дороги мають безкоштовні альтернативи, але швидкість руху на них значно менша.

Зазвичай дороги, якими можна проїхати за гроші, позначаються спеціальними знаками. На них вказаний номер автомагістралі та інформація про те, що вона є платною (це слово зазначається місцевою мовою або англійською "TOLL"). На деяких встановлені пункти, де можна внести кошти перед в'їздом на платні ділянки. Також часто використовуються спеціальні електронні пристрої, які реєструють проїзд та автоматично знімають гроші з вашого рахунку.

Такий вигляд мають знаки "TOLL road" / Фото Вікіпедії

Де та як можна оплатити за проїзд

Принципи оплати за користування дорогами у Європі різні та можуть змінюватись залежно від країни. У деяких випадках можна розрахуватися готівкою чи банківською карткою на пунктах, розташованих на в'їзді або виїзді з платної дороги. В інших країнах треба купити так звану віньєтку – наліпку, яку треба наклеїти на лобове скло. Зазначимо, що зараз стає більш розповсюджена електронна віньєтка.

Також у Європі є онлайн-сервіси, що спрощують процес оплати за користування такими дорогами. Наприклад, у Польщі сплатити за проїзд можна на порталі etoll.gov.pl. А якщо ви їдете через Чехію, то віньєтку можна купити на сайті edalnice.cz.

Зверніть увагу Що робити, коли зламалось авто на трасі в Європі: поради для українських водіїв

Вартість проїзду платними дорогами та штрафи

Вартість користування платними дорогами варіюється у залежності від країни та класу транспортного засобу. Може відрізнятись і принцип оплати: за відстань, за певний час або за проїзд через тунель чи міст.

  • Для легкових автомобілів ціна віньєтки на 10 днів в країнах Європи в середньому становить близько 7 –  15 євро.
  • Щодо оплати за відстань, то, наприклад, в Італії за 100 кілометрів треба сплатити близько 7 євро, а в Сербії – 6.
  • Ціна за проїзд через мости та тунелі дуже відрізняється: від 1 –  2 євро до 50 –  60 євро.

Штрафи за неоплачений проїзд у різних країнах Європи можуть бути значними – від десятків до сотень євро. Тому краще заздалегідь подбати про придбання віньєтки.

Важливо! Наразі залишається безплатним проїзд для легкового автотранспорту в деяких країнах, наприклад, Німеччині, Литві, Люксембурзі та Фінляндії. Але інформація про платні дороги може змінюватися з часом, тому перед поїздкою в будь-яку країну варто перевірити офіційні джерела. Так ви зможете отримати актуальну інформацію про правила користування дорогами та оплату і, відповідно, уникнути штрафів та зайвого стресу. 

Якщо ж під час подорожі у вас виникне потреба допомогти рідним фінансово та надіслати кошти в Україну –  спробуйте сервіс TransferGo. Це зручний та надійний спосіб переказів з-за кордону. Також долучайтеся до реферальної програми "Запроси друга" та отримуйте грошові бонуси!