Чек-ліст для тих, хто їде з Польщі: які справи потрібно завершити перед виїздом з країни

1 вересня 2022, 16:04
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Все більше українців стали повертатися до України з-за кордону. І тим біженцям, які їдуть з Польщі, важливо пам'ятати про вирішення деяких формальних нюансів до того, як покидати країну.

Так, українці, які через війну приїхали до Польщі, отримали виплати від держави. Для цього біженці оформили PESEL (індивідуальний ідентифікаційний номер), що дозволило відкрити рахунки в польських банках. Однак зараз частина наших земляків після кількох місяців перебування за кордоном вирішила повернутись додому. Але не все так просто, адже про свої плани слід попередити польську сторону. Тож TransferGo підготував чек-ліст для тих, хто їде з Польщі.

І ще Робота в Чехії для українців: які вакансії найпопулярніші та скільки можна заробити

Соціальні виплати від ZUS

Українці, які отримують матеріальну допомогу від ZUS (Управління соціального страхування), зобов'язані попередити установу про виїзд із Польщі. Зробити це необхідно в електронному вигляді у своєму обліковому записі на порталі PUE ZUS.

У меню виберіть програму, за якою приходять виплати, наприклад, "Сім'я 500+" або "Сімейний капітал опіки". У розділі "Деталі ваших заяв" є кнопка "Повідомлення про від'їзд", яка відкриває спеціальний бланк UKR-IW. Заповніть цю форму, вказавши дату виїзду із Польщі.

Якщо дорослий їде разом із дитиною/дітьми, потрібно поставити галочку біля "виїжджаю з Польщі". Тоді немає потреби окремо надавати інформацію про дітей. Якщо дорослий залишається у Польщі, а їде дитина/діти, слід поставити галочку біля "з Польщі виїжджає дитина, а я залишаюся в Польщі", а тоді зазначити необхідну інформацію про дитину.

Право на соціальну допомогу втрачається, починаючи з місяця, наступного за місяцем, коли сім'я виїхала з Польщі.

Про виїзд з Польщі потрібно попередити ZUS / Фото uapl

Громадянин України, який отримав допомогу на дитину, але не мав на неї права, має повернути гроші ZUS на банківський рахунок за такими реквізитами:

  • Номер рахунку: PL 82 1020 5604 0000 0102 8996 3017
  • Код BIC (SWIFT): BPKOPLPW
  • Призначення платежу: ім'я та прізвище одержувача допомоги, номер справи, а також приписка – 500.

Додаткову інформацію можна знайти на сайті ZUS, а також зателефонувавши на інформаційну лінію про сімейні виплати для громадян України за телефоном +48 22 444 02 55. Крім того, питання можна надіслати на електронну пошту за адресою UA@zus.pl.

Українці, які вирішили залишитись у Польщі, можуть отримати фінансову допомогу за програмою "Добрий старт". Ця виплата призначена для дітей шкільного віку. Подробиці читайте у блозі TransferGo.

Банківський рахунок у Польщі

Повідомлення про закриття рахунку різні банки приймають у різній формі. Найчастіше при цьому не потрібно особисто звертатися до відділення банку. Наприклад, у PKO Bank Polski заяву про закриття рахунку можна надіслати через мобільний додаток або у своєму обліковому записі на сайті. У банку Millennium – через інтернет-банкінг Millenet або зателефонувавши на інфолінію установи. До банку Pekao можна надіслати листа поштою.

Рахунок буде закритий за 30 днів після отримання від клієнта заяви про закриття рахунку.