Актуальна інформація про прихисток в Румунії: 7 важливих пунктів для біженців з України

3 травня 2022, 10:40
Читать новость на русском

З 24 лютого кордон з Румунією перетнуло понад 800 тисяч українців у пошуках прихистку. Зібрали інформацію, яка буде корисною і біженцям, які зупинилися у цій країні, і тим, хто лише планує евакуацію у цьому напрямку.

Як найпростіше потрапити до Румунії? Де шукати житло? Які пільги доступні для українців? Про це та про інші особливі умови прийому біженців у сусідній країні – читайте далі у короткій добірці на Закордон 24.

Це цікаво Українська мігрантка про свій досвід у Польщі: "треш" – "невідомо" – "все супер"

Що треба знати біженцям з України, які прямують до Румунії

  • Перетнути кордон з Румунією можна через пункти пропуску Порубне, Дякове, Солотвине. А також через пункти пропуску з Молдовою: Костешти-Стинка, Джурджулешти-Галац, Липкани-Редеуць-Прут.
  • Аби вас безперешкодно впустили до країни, достатньо мати при собі закордонний біометричний або внутрішній паспорт України. Для дітей – свідоцтво про народження.
  • Статус тимчасового захисту надається на 1 рік. Далі його можна продовжити. Відповідну заявку подають безпосередньо на пункті перетину кордону або пізніше в будь-якому місті Румунії.
  • Біженці з України можуть безкоштовно їздити по Румунії з CFR Calatori — це місцева система транспорту.
  • Біженці в Румунії мають право на безкоштовну медичну допомогу та лікування. Низка румунських клінік також надають підтримку українцям. Наприклад, Regina Maria безоплатно приймає громадян України в усіх поліклініках і партнерських центрах по всій країні. А клініка Medicover зробила унікальний номер, за яким жінки-біженки з України при надії можуть отримати допомогу: +4021 796 7391.
  • Аптеки здебільшого працюють з понеділка по суботу з 9:00 до 18:00. Але у великих містах точно має бути принаймні одна цілодобова аптека.
  • У Тіміші, Марамуреші, Сучаві, Джурджі, Тульчі та Бухаресті працюють волонтерські центри, які допомагають українцям зі житлом. Шукати житло можна й через онлайн-платформи: sprijindeurgenta.ro та unacoperis.ro.

Вам може бути цікаво – Як знайти роботу під час війни: дивіться відео